RÖPORTAJLAR

Mustafa Ceceli
Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli İle Kasım 2018'de Müzikseverlerle Buluşturduğu Ep Albümü 'Simsiyah' Hakkında Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

16.04.2018

'SİMSİYAH' İSİMLİ EP ALBÜMÜNÜZÜ BİR DE SİZDEN DİNLEYELİM. KİMLERİN EMEĞİ VAR ALBÜMDE?

Çıkış şarkısı 'Geçti O Günler'in söz ve bestesi Ersay Üner imzalı. Albüme ismini veren şarkı 'Simsiyah'ın sözleri Sinan Akçıl'a bestesi Azerbaycanlı besteci Vügar Sübhan'a ait. Albümde bir Sezen Aksu coverı var, ilk olarak Işın Karaca'nın sesinden dinlediğimiz 'Ne Haber Aşktan'. Ve bir de düet performansı olan yine Azerbaycan'dan Çınara Melikzade ile iki dilde seslendirdiğimiz 'Vurulmuşum' yer almakta.

'SİMSİYAH' ŞARKISIYLA NASIL BULUŞTUNUZ?

'Simsiyah' şarkısı hikayesiyle beni çok etkileyen bir şarkı. Şarkının bana gelme hikayesi ise çok farklı. Sinan Akçıl büyük bir heyecanla beni arayıp "Musti bir şarkı var, dinlemen lazım. Duydum ve seni hissettim bu şarkıda. Sözlerini de seni düşünerek tasarladım. Ve bunu bekletmeden sonbaharda hemen yapman lazım" dedi. Aslında maxi single fikrinin ilk tohumunu o gün attığını söyleyebilirim. Yanlış hatırlamıyorsam bu şarkı geldiğinde Temmuz sonuydu ve akabinde biz maxi single ı şekillendirmeye başladık.

ŞARKININ HİKAYESİNDEN ÇOK ETKİLENDİĞİNİZİ SÖYLEDİNİZ. NASIL BİR ŞARKI SİMSİYAH?

'Simsiyah'ta o kadar sahici ve gerçek bir aşk var ki düşündüğümüz zaman hepimizin hayatında böyle bir dönem olmuştur. Ve özellikle "Suçum aşksa ben cezama razıyım" demişizdir. Özellikle şarkıyı anlatışı, verdiği net mesajları ve içimize işleyen o melodisiyle 'Simsiyah' şarkısı bir dönem çıkış şarkımız dahi olması gündemde olan bir şarkıydı.

NEDEN ÇIKIŞI 'SİMSİYAH' İLE YAPMADINIZ?

Dedik ki, albümdeki her şarkı çıkış şarkısı olma kapasitesiyle orada mevcut. O yüzden 'Simsiyah'ı biraz beklettik. 2 Kasım'da albüm ve klip çıkmıştı. Sonrasında 14 Şubatta 'Simsiyah'ı klibiyle beraber dinleyiciyle buluşturduk.

ŞARKI KADAR VIDEO KLİBİDE ETKİLEYİCİ…

Klip Karadeniz'de geçiyor. Rize'nin Çamlıhemşin, Pazar ve Çayeli ilçelerini kullandık. İlk başta 1000 metre rakımda 150 yaşında taş bir evde başlıyor çekimler. Sonrasında denizin kenarında balıkçı barınaklarında hatta bir kayıkta Mustafa'nın farklı planlarını görüyoruz. Karadeniz'in dokusu ve ikliminin de bize sağladığı avantajlarla birlikte sanırım kariyerimizdeki en güzel görüntüye sahip klibi çektik diyebilirim.

'ZİNCİRİMİ KIRDI AŞK' ALBÜMÜNÜN ÜZERİNDEN ÇOK ZAMAN GEÇMEDEN 'SİMSİYAH' GELDİ. ÖNCEKİ ALBÜMDEN DE KLİPLENECEK ŞARKILAR VAR MI?

'Zincirimi Kırdı Aşk' albümü daha birinci senesini yeni tamamladı. Her ne kadar kasımda bir maxi single yapmış olsak da bu albümü rafa kaldırdığımız anlamına gelmiyor. Oradan da kliplere devam edeceğiz.

PEKİ BİR SONRAKİ KLİP 'SİMSİYAH' ALBÜMÜNDEN Mİ YOKSA 'ZİNCİRİMİ KIRDI AŞK' ALBÜMÜNDEN BİR ŞARKIYA MI ÇEKİLECEK?

Henüz daha karar veremedik ama ya Sezen Aksu'ya ait olan 'Ayşe' şarkısına ya da yine Sezen Aksu'ya ait olan 'Ne Haber Aşktan'a klip çekeceğiz. İkisini de kliplendirmek istiyorum ama sıralama nasıl olacak bilmiyorum. Baharın gelmesiyle beraber yeni klibi müzikseverlerle buluşturmuş olacağız.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music