RÖPORTAJLAR

Tuğba Yurt
Tuğba Yurt
Yaptığı Başarılı İşlerle Adından Söz Ettiren Tuğba Yurt Geçtiğimiz Günlerde Yeni Single Çalışması 'Masal'ı Dinleyicilerle Buluşturdu. Sevilen Sanatçı İle Çok Özel Bir Röportaj Gerçekleştirmek Üzere Bir Araya Geldik.
18.02.2019

YENİ SİNGLE ÇALIŞMANIZ 'MASAL' KISA BİR SÜRE ÖNCE MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU. BİRAZ ŞARKIDAN BAHSEDELİM...

Herkese merhabalar 'Masal' adlı şarkımı biliyorsunuz sizlerle buluşturmuştum. Sözü Gökhan Şahin'e müziği Melda Gürbey'e, düzenlemesi Serkan Ölçer'e ait. Diğer parçalarıma göre biraz daha duygusal ve akustik bir şarkı tabii. Normalde albümde sizlerle buluşturmak istediğim şarkılardan biriydi 'Masal'. Benim için albüm süreci biraz uzadığı için çok fazla sizlerle buluşmayı uzatmamak için 'Masal' şarkımı öncesinde single olarak sizlerle buluşturdum.

ŞARKININ VİDEO KLİP YÖNETMENLİĞİNİ KİM ÜSTLENDİ?

'Masal' şarkımın klip yönetmeni Murat Joker, aslında Joker ile dördüncü klibimiz olması gerekiyor.

VİDEO KLİPTE NASIL BİR TUĞBA YURT İZLİYORUZ ?

Normalden çok farklı bir Tuğba görmüyorsunuz klipte aslında daha önceki kliplerimde olduğu gibi yine biraz daha doğal hallerim, tek başına bir kadın görüyorsunuz. Çünkü şarkının ruhunu yansıtmak istedik. Daha sade, yalın bir styling ve doğal makyajlar  tercih ettik .

PEKİ KLİP NEREDE ÇEKİLDİ? 

Klibimizi Riva'da bir villa'da çektik. Normalde bu villayı bir dizi setinde görmüştüm ve çok beğenmiştim. O yüzden klip yönetmenimize de orada çekebilir miyiz diye bir teklifte bulundum ve çekimlerimizi o villada gerçekleştirdik. Diğer kliplerimden biraz daha farklı olarak biraz daha efektif uygulamalar yaptık bu klipte. Benim evde dokunduğum  anılarımı hatırladığım, her yerde yapraklar ve sarmaşıklar beni takip ediyor ve en sonunda evi kaplıyor. Şarkının o duygusal havasını bu efektlerle vermeye çalıştık.

ŞAKIYLA ALAKALI ALDIĞINIZ GERİ DÖNÜŞLER NE YÖNDE?

'Masal' ile alakalı aldığım tepkiler aslında benden biraz daha beklenilendi, ben biraz onu vermek istedim. Çünkü akustik ve canlı canlı enstrümanları duyabildiğimiz şarkılar günümüzde biraz daha az. Bende de akustik performanslar sevildiği için biraz daha 90'lar ruhunu yansıtacak aranje yapıldı aslında şarkıya. Aldığım tepkiler ve yorumlar çok güzel. Eleştirileriniz de, güzel yorumlarınız da benim için gerçekten çok önemli.

PEKİ SIRADA SEVENLERİNİZİ NE BEKLİYOR?

Dediğim gibi 'Masal' aslında albümden bir şarkımdı, şu anda bir albüm hazırlığı içerisindeyiz uzun bir zamandır. Yaklaşık on şarkı olması üzerinde çalışıyoruz. Nisan, Mayıs ayı gibi albümümü sizlerle buluşturmayı planlıyorum. İçerisinde akustik şarkılar da var, günümüz sound şarkılar da var, çok değerli aranjörler var birlikte çalıştığımız.  Çıkış şarkımız tabii ki hareketli yazı güzel güzel, cıvıl cıvıl bir şarkı olacak.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik