RÖPORTAJLAR

Irmak Arıcı
Irmak Arıcı

İlk teklisi 'Gece Gibi Gönlün' ve ardından Mustafa Ceceli ile birlikte seslendirdiği 'Mühür' adlı şarkı ile müzik dünyasına başarılı bir giriş yapan Irmak Arıcı, yeni çalışması 'Mevzum Derin'i dinleyicilerin beğenisine sundu. Genç müzisyenle yeni şarkısı ve gelecek projelerini konuşmak üzere bir aradaydık.

17.12.2019

YENİ ŞARKINIZ 'MEVZUM DERİN'DE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Şarkının söz ve müziği bana ait, aranjmanını Mustafa Ceceli tamamladı. Yönetmenliğini Murad Küçük üstlendi. Bizim çok içimize sinen bir iş oldu, umarım dinleyicilerimiz de çok sever. Bende çok derin bir hikayesi olan bir şarkı. Zaten isminden de belli.

 'MÜHÜR' ŞARKISNIDA MUSTAFA CECELİ İLE DÜET YAPMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

Mustafa Ceceli Mühür adlı şarkımın aranjmanını tamamlayacaktı.  Şarkıyı çok beğendiği için aranjesini tamamladıktan sonra şarkıyı söyleyerek bana yolladı. Ben de hem aranjesini hem de yorumunu çok beğendim. Hemen prodüktörüm Samsun Demir'e dedim ki bu şarkı kesinlikle düet olmalı. Akabinde Mustafa Ceceli de aynı şeyi söyleyince gönüller bir olmuş oldu. Ortaya da çok güzel bir iş çıktığına inanıyoruz.

'MEVZUM DERİN'İN VIDEO KLİBİNDE OLDUKÇA DOĞAL BİR IRMAK ARICI GÖRÜYORUZ…

Klibi Kadıköy'de bir evde çektik. Çok tatlı bir sürü objesi olan bir evdi. Daha samimi gözüksün istedik. Klipte makyajı olabildiğince minimum, saçları hiç yapmadan sizlerin önüne çıktık. Hatta kıyafetlerde direkt benim dolabından günlük kıyafetlerim oldu. Yani olabildiğince nasılsam öyle gözükmeye çalıştım.

DAHİL OLDUĞUNUZ BAŞKA PROJELER VAR MI?

Aslında Fikret Şeneş'in saygı albümünde 'Olmaz Olmaz Bu İş Olamaz' adlı eserini seslendirdim. Hakikaten çok hareketli bir şarkıydı ve inanılmaz dinlenmeler aldı. Bu yüzden çok mutluyum. Bir sonraki gelecek singleımızı da bir tık hareketli yapmayı düşünüyoruz. Sanırım insanlar benim sesimden hareketli şarkıları da sevdiler. Sağ olsunlar.

YAKIN GELECEKTE BİR ALBÜM HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Birkaç single daha devam ettikten sonra albüm yapacağız. Çünkü benim 100'ün üzerinde bestem var. Bunları insanlarla buluşturmaktan gurur duyarım.

100'ÜN ÜZERİNDE BESTEM VAR DEDİNİZ. PEKİ BU ŞARKILARI BAŞKA İSİMLERDEN DUYABİLECEK MİYİZ?

Evet, tabii ki çok istiyorum ama ne yazık ki kült isimlerden şarkı almak bir tık moda olduğu için, onu eğer kırabilirsek çok güzel isimlere çok güzel şarkılar vermek istiyorum. Görüşmelerimiz var şu anda.

KONSER HABERLERİNİZİ NERELERDEN TAKİP EDELİM?

Evet, konserlerimiz devam ediyor. Aslında çok yoğunuz güzel işlerimiz oluyor. Zaten sosyal medya hesaplarımdan da paylaşıyorum.  Eğer görmek isteyen olursa oradan takip edebilirler.

SON OLARAK DİNLEYİCİLERİNİZE NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

İlk önce PowerTürk ailesine Çok teşekkür ediyorum benim konuk ettiğiniz için. Şarkıları ilk yazdığım zaman hiç tahmin edemediğim yerlere geldim ve açıkçası bunu da dinleyiciler sağladı. Şarkılarımı gönüllerine konuk eden herkesin gönlünden öpüyorum. Sevgiler herkese.

TEŞEKKÜRLER.

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Irmak Arıcı Yağmurum Ol Dmc
2
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
3
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
4
Merve Özbey Kül Dmc
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music