RÖPORTAJLAR

Keremcem
Keremcem

5 yıllık suskunluğunu 'Gitmişsin Çoktan' adlı duygusal çalışmasıyla bozan Keremcem ile yeni şarkısını ve gelecek projelerini konuştuk.

03.02.2020

UZUN BİR ARANIN ARDINDAN 'GİTMİŞSİN ÇOKTAN' ADLI ŞARKIYLA SEVENLERİNİZLE BULUŞTUNUZ. KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Evet, gerçekten 5 sene gibi uzun bir ara oldu. Ben aslında 'Gitmişsin Çoktan'ı  5 sene önce Gökhan Tepe'nin stüdyosunda dinlemiştim. Müziği ona, sözleri de sevgili arkadaşım Şebnem Sungur'a ait. Stüdyoda ilk dinlediğimde bu şarkıyı kesinlikle ben söylemeliyim dediğim, müthiş bir duygu patlaması yaşadığım çok özel bir şarkı benim için. Düzenlemesini de Erhan Bayrak 4 buçuk 5 sene önce yaptı. Ama biliyorsunuz diziler, oyunculuk derken sizinle buluşturmaya fırsatım olmamıştı. Nasip bugüneymiş diyelim. Klibini de sevgili arkadaşım Mehmet Turgut çekti.

MEHMET TURGUT İLE İLK DEFA MI ÇALIŞTINIZ?

Takip edenler biliyordur Mehmet Turgut'la çok yakın bir arkadaşlığımız var. Defalarca fotoğraflarımı çekti. Arkadaşlığımızın yanında işlerini çok sevdiğim bir fotoğrafçı. İlk defa bir video klibimi çekti. Bu da bana ayrı bir mutluluk veriyor.

VIDEO KLİBİN HİKAYESİNDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Siyah beyaz bir klip düşündü ve sözlerinin gücünü gitarının içine hapsetmiş bir Keremcem göstermek istedi. Bu şekilde anlatmadı bana ama çektikten sonra seyredince aslında aklındaki şeyin bu olduğunu anladım. Sosyal medyadan gelen yorumlardan anladığım kadarıyla herkes de bunu anlamış. Çok güzel bir klip oldu. Şarkıya da çok yakıştı. Ellerine sağlık. Kendi Youtube kanalımda yayınlandı şarkı. İlk seyrettiğim andan itibaren Mehmet ile uzun bir video yolculuğumuzun başlangıcını yaptığımızı anladım.

5 YILIN ARDINLAN SEVENLERİNİZ DE SİZDEN ŞARKILAR DİNLEMEYİ ÖZLEMİŞTİR ELBETTE…

Özlemişler, mutlulukla bunu görüyorum. Ben de çok özlemişim. Sesimle, şarkılarımla onların karşısında olmak gerçekten çok özlediğim bir şeymiş. Kendi YouTube kanalımda Akustik Karavan diye bir program yaptım. Dizi setindeki karavanımdan şarkılar paylaştım. Orada sayılardan öte duygusal bir şey oldu. Ben elime gitarı alıp sizlere şarkı söylemeyi ne kadar özlediğimi fark ettim. Sesimin özlendiğini biliyordum ama bu kadar olduğunu bilmiyordum. Bunu bana gösterdikleri için dinleyicilerime çok teşekkür ederim.  

YENİ ŞARKILARIN DEVAMI GELECEK DİYEBİLİR MİYİZ?

Bundan sonra arayı bu kadar açmayacağım buna emin olabilirsiniz. Bu çok kıymetli bir şey. Çünkü benim dinleyicimin ve izleyicimin karşısına ilk çıktığım şey müzikti. O yüzden şarkıların devamı gelecek.

HAZIRDA BEKLEYEN ŞARKILAR VAR MI?

Bu 5 yıllık arada aslında bir sürü şarkı yapmışım. Arkadaşlarımdan şarkılar almışım, onların düzenlemeleri yapılmış. Ama o yoğunluğun arasında bunların farkında değilmişim. Ne zaman ki kendi YouTube kanalımdan bunları yayınlamaya başladım, arşivime bir baktım albüm var zaten orada. Bunları yavaş yavaş sizlerle buluşturacağım. Duramayacağım sözler vermek istemiyorum ama çok seveceğiniz şarkıların yakında geleceğinin sözünü verebilirim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Berkay İki Hece Avrupa Müzik
2
Yalın İstanbul Dmc
3
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
4
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
5
Feride Hilal Akın Tutku Dmc