RÖPORTAJLAR

Aydın Kurtoğlu
Aydın Kurtoğlu

Aydın Kurtoğlu bizlere ilk slow şarkısı 'Pişman' ve kısa bir süre sonra müzikseverlerle buluşturacağı 'Kalpsiz' adlı şarkısının detaylarını anlattı.

08.01.2018

BİZLERE 'PİŞMAN' ADLI ŞARKINIZI ANLATIR MISINIZ?

Şarkının sözleri ve müziği sevgili Koray Berberoğlu'na ait. Kendisiyle daha önceden 'Yak' adlı şarkımızda çalışma fırsatı yakalamıştık. Bu şarkı 'Köle' albümüm çıktığından beri bir köşe de tuttuğumuz bir şarkımızdı. Aslında biz bu şarkıyı ikinci albümümüzde çıkarmayı düşünüyorduk fakat hareketli şarkılar Hayırlı Günler, Öptüm ve Yak geldi. Bu sefer biz bu şarkıyı albümde kullanmayı düşündük. Albümün de adını taşıyan bir şarkı oldu. 'Tüh Tüh' den sonra dedik artık bu şarkının klibini çekelim. Aynı zamanda bu şarkının aranjörlüğü en başından beri benim sevgili dostum Serkan Balkan ile birlikte gerçekleşti.

BU ŞARKI AYNI ZAMANDA SİZİN İLK SLOW ŞARKINIZ…

Bu zamana kadar hep hareketli şarkılarla beni gördünüz, duydunuz, dinlediniz. İlk slow şarkımız 'Pişman' ile sizlerleyim. Umarım dinlerken bir şeyleri hatırlatır, bir yerlere götürür sizi. Bazı pişmanlıklarınızdan ders çıkartmanızı sağlar.  Pişman olan birçok arkadaşa destek olur diye ümit ediyorum bu şarkı.

NASIL BİR VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ?

Murat Joker yönetmenliğinde yaklaşık üç günde tamamladık. Çok duygusal, biraz da acıtasyonu yüksek bir çalışma oldu. Çekim esnasında çok duygu dolu anlar yaşadık. Bir ayrılık hikayesini, pişman olmuş yalnız kalmış bir adamın hikayesini yansıtmaya çalıştık. Bu klipte diğerlerine nazaran çok fazla senkron kullanmadık. Aslında bu bir ilkti bizim için. Dedik ki; bir hikayeyi başından sonuna kadar canlandıralım ve kesinlikle senkron olmasın. Sevgili yönetmenim Murat Joker'le bir de böyle enteresan bir şey deneyelim dedik. Ortaya çok güzel ve duygulu bir çalışma çıktı.

YENİ PROJELER VAR MI?

Çok ara vermeden sıradaki yeni projemize hazırlanıyoruz. Kısmetse bu ay video klibini çekmek için bir ilki gerçekleştiriyoruz ve Japonya Tokyo'ya gidiyoruz. Yeni şarkımızın adı bu arada 'Kalpsiz'. Yeni şarkımız biraz 'Yak' şarkımızın havasını taşıyor. Tabi biz soundunu biraz daha modernize bir sound ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 'Kalpsiz' adlı yeni şarkımız video klibi ile birlikte 25 Ocak'ta her yerde çıkmış olacak.

YENİ VIDEO KLİPTE İZLEYİCİLERİ NELER BEKLİYOR?

Bununla alakalı enteresan bir çalışma yapacağız yönetmenim Murat Joker ile birlikte. Yaklaşık on on beş gün gibi çekim süremiz olacak Tokyo'da. Biraz uzak bir yere gidiyoruz ama gerçekten ortaya güzel bir iş çıkacağını düşünüyoruz. Farkı bir şey yapacağız. Umarım çok beğenirsiniz. İlerleyen günlerde PowerTürk TV ekranlarında güzel görüntüler izleyebilirsiniz.

KONSERLER NASIL GİDİYOR?

Konserlerimiz çok yoğun ve güzel bir şekilde devam ediyor. Biz aslında 7 Şubat'ta İstanbul'da bir mekanda vereceğimiz bir konserle birlikte 'Kalpsiz'i canlı canlı tanıtmayı planlıyoruz. Aralık ayında bir Almanya turnemiz vardı. Onun dışında Türkiye'nin bütün şehirlerini dolaşıyoruz. Şu anda İstanbul dışında etkinliklerimiz yoğun geçiyor. Tabi 2018'de yeni konserler, yeni projeler bizleri ve sizleri bekliyor. 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Simge Öpücem Dmc
2
Emrah Karaduman feat. Derya Uluğ Sürgün Aşkımız DMC
3
Seksendört Anlayamazsın Poll Production
4
Merve Özbey Vuracak Özdemir Müzik
5
Mabel Matiz Sarmaşık Zoom