RÖPORTAJLAR

Ayla Çelik
Ayla Çelik

Türk pop müziğine kazandırdığı hit şarkılarla dikkatleri üzerine çeken Ayla Çelik, yeni albümü 'Daha Bi' Aşık" ile sevenlerine yeniden merhaba dedi. Başarılı müzisyen albümünün detaylarını bizlerle paylaştı.

10.09.2019

YEPYENİ ALBÜMÜNÜZ 'DAHA Bİ' AŞIK' MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU. HAZIRLIK SÜRECİ NASIL GEÇTİ?

Üç yıldır sıkı bir şekilde sadece bu albüme hazırlanıyorum. Bağdat'tan sonra öncelikle şarkı seçmekte çok zorlandım.  İlk başta kafam çok karıştı. Ama sonrasında kendime kalbinden ne geçiyorsa onları paylaşmaya alışıksın, aynı yolda devam et dedim ve o şekilde devam ettim.

ALBÜMDE SİZİN DIŞINIZDA KİMLERİN EMEĞİ VAR?

Albümde 14 tane şarkı var. 5 tane ayrı aranjörle çalıştım. Sevgili Okay  Barış, Erhan Bayrak, Orhan Sancak, Alper Atakan ve Serkan Ölçer benim müzik arkadaşlarım oldular. Aynı zamanda beste ve sözlerde kendi bireysel çalışmalarımın dışında Serdar Aslan, Gökhan Tepe, Şebnem Sungur ve Hakkı Yalçın var. Yine bizim kendi ekibimizden çıktı sözler ve müzikler.

ALBÜMDE BİR DE ERKİN KORAY ŞARKISI DİKKAT ÇEKİYOR…

'Çok Derinlerde' diğer şarkılarına göre çok popüler olmayan eskilerde kalmış bir şarkı. Çok sevdiğim ve dinlediğimde kendimi bulduğum bir şarkıydı. Kendisini aradık, rica ettik ve bizi kırmadı. Erkin Koray zaten tüm Türkiye'nin ve biz müzisyenlerin ayrıca çok sevip saydığı ve çok kıymet verdiği bir müzisyen. Onun bir şarkısını okumak bana da nasip oldu. Çok mutluyum.

ÇIKIŞ ŞARKINIZ ALBÜME ADINI VEREN' DAHA Bİ' AŞIK' OLDU. ŞARKIDAN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Aslında biz bu şarkıya ne çalıştık, ne de böyle bir şarkı fikri vardı. Biz başka bir şarkı çalışırken bir anda "gece gece seni göresim geliyor" diye kendiliğinden geldi. Öyle olunca biz Serdar ile müziğini yapmaya devam ettik. Sonra Okay Barış dinledi ama benim bu şarkıyı albüme almak gibi bir fikrim yoktu. Ben başka bir proje içinde değerlendiririz diye düşünmüştüm. Okay Barış dinledikten sonra bana "Aylacığım bu şarkıyı kesinlikle kimseye vermiyoruz. Bu şarkı senin şarkın, mutlaka senin albümünde olmalı. Aranjesini ben kafamda bitirdim, konu kapanmıştır" dedi. Bende onu kırmadım ve albüme koydum.

BU ŞARKIYI BİR DE VIDEO KLİPLE TAÇLANDIRDINIZ. NASIL BİR KLİP OLDU?

Klibini de Nihat Odabaşı çekti. Muhtemelen Türkiye'nin en uzun süren klibi oldu. Çünkü benden sonra çektiği en az 15 tane klip benim klibimden önce bitti. Çok ince çalıştı ve gerçekten çok özendi. Aslında sıcacık, çiçekler içinde benim bahçem gibi oldu. İlk çıkış noktamız; kumaşlar, yastıklar, döşek, fiyonklar ve renklerdi. Bunlar zaten benim sevdiğim şeyler. Çok siyahçı biri değilim ben. O yüzden bana iyi geldi ve şarkıyı da çok güzel yansıttı.

ALBÜME VE ŞARKIYA GELEN YORUMLARI OKUYOR MUSUNUZ? GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Psikopat gibi… Bu işin o kadar tatlı kısmı ki ve çok çaresiz. Orada yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bir de bizim kanalımızda kötü yorumları silmek gibi bir seçenek koymuyoruz. Silmiyoruz da zaten. Kim ne düşünüyorsa yazıyor. Hakaret içermediği sürece tüm eleştirilere açık bir platform. Yorumların hepsini mutlaka okuyorum bunu bilin. Bunun için bir zaman ayırıyorum. Şimdiye kadar kötü bir yorum yok sizlerde girip görebilirsiniz. Çok sevildi. Bu da bana yetiyor zaten.

BU KEYİFLİ RÖPORTAJ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ…

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
2
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
3
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music
4
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
5
Gökhan Özen Firardayım Pony Müzik & Sony Müzik