RÖPORTAJLAR

Aynur Aydın
Aynur Aydın

Yaptığı başarılı işlerle adından söz ettiren Aynur Aydın ile son single çalışması 'Düşüne Düşüne'yi konuşmak üzere bir araya geldik.

02.06.2019

SON SINGLE ÇALIŞMANIZ 'DÜŞÜNE DÜŞÜNE' MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU.  NASIL BİR PARÇA 'DÜŞÜNE DÜŞÜNE' ?

Evet yeni parçam 'Düşüne Düşüne' çıktı, slow bir şarkı.Herkes bana sordu artık havalar ısınıyor neden slow şarkı diye. Çünkü üzülmenin yazı kışı yok diyorum. Bu şarkı bana çok samimi geldi. Şarkı, artık insanları suçlamayı bırakıp kendimizi muhakeme yapıp,  ben ne yaptım ve neden böyle yaptım temalı bir şarkı.Sanırım son zamanlarda beni çok meşgul eden bir temaydı bu.

'DÜŞÜNE DÜŞÜNE'NİN SÖZ, MÜZİK VE VİDEO KLİP YÖNETMENLİĞİNİ KİM ÜSTLENDİ ?

Şarkının söz müziği Çağrı Telkıvıran ve Berk Telkıvıran'a ait. Aranjesi de Çağrı Telkıvıran'a ait. Klibini ise sevgili Nihat Odabaşı çekti.

PEKİ VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Klipte çok üşüdüm. Nihat beni neredeyse 20 saat üşüttü. Çok zor şartlarda bu klibi çektim, çok üşüdüm.  Klipte sizin görmediğiniz  2 – 3 kazak üst üste giyindim, çünkü gerçekten çok çok soğuktu.

DÜŞÜNE DÜŞÜNE'NİN VİDEO KLİBİ NEREDE ÇEKİLDİ? NASIL BİR KLİP İZLİYORUZ?

Farklı bir konsep oldu bu sefer, ben alışılmışın dışı ve yapılmamış şeyleri yapmayı seviyorum. Yaptıklarımın tekrarını da yapmaktan hoşlanmıyorum. Klibin teması şu aslında bir kızın bir günü gibi böyle ama bunu görsele döktük. Bence çok güzel oldu Nihat'ın ellerine sağlık, umarım sizlerde sevip 'Düşüne Düşüne'yi seversiniz. Klibi Yalova'da çektik. 24 saat kadar sürdü bu sefer çok sürdü. Onun dışında klipte bana eşilk eden 3 manken vardı, onlarda çok güzel role girdiler. Ufak tefek eski sevgili, arkadaşlık temaları da vardı klipte. Hava çok soğuktu en çok hatırladığım şey o ve bundan sonra daha sıcak ya da stüdyo klibi çekmeyi planlıyorum.

NİHAT ODABAŞI İLE İLK DEFA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?

Nihat ile bizim ikinci klibimiz. İlk olarak 'Salla'yı beraber çekmiştik, kimyamız çok güzel tuttu. Ben Nihat'ın gözüne hastayım ama zaten Nihat herkese kendini kanıtlamış bir yönetmen.

VİDEO KLİPTE GÖRDÜĞÜMÜZ AYNUR AYDIN'IN STYLING SÜRECİ NASIL İLERLEDİ?

Klipte ben genellikle styling konusunda çok hassasım o yüzden çok müdahale ediyorum. Zaten 3 tane bavul ile gidiyorum. Çünkü ben dünya'yı çok gezdiğim için mutlaka birçok parçayı alıyorum ve onlar hep evde duruyor. Zaten o sebepten ben mi evde oturuyorum ya da kıyafetlerimin evinde mi oturuyorum oda belli değil, çünkü inanılmaz yer kaplıyor. Klipte styling bir arkadaşla beraber yaptık ama ağırlıklı benim kıyafetleri kullandık.

SLOW BİR ŞARKI İLE SEVENLERİNİZLE BULUŞTUNUZ. GENEL OLARAK NASIL YORUMLAR ALDINIZ?

Çoğu insan çok şaşkın neden slow bir şarkı çıkarttığım ile ilgili, havalar ısınınca slow çıkmama gibi bir kural olduğunu bilmiyordum. Ama üzülmenin yazı kışı yoktur arkadaşlar. Ama genel olarak şarkı çok beğenildi.

PEKİ SIRADA DİNLEYİCİLERİ NELER BEKLİYOR?

Size çok tatlı bir şarkı hazırlıyorum, biliyorsunuz ben biraz yavaş çalışan bir kadınım umarım iki üç ay süre içinde yetiştirmiş olurum. Size çok tatlı bir sürprizim var.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Merve Özbey Yaramızda Kalsın Dmc
2
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music
3
Gripin Elini Korkak Alıştırma Avrupa Müzik
4
Buray Tac Mahal Sony Müzik
5
Ayla Çelik Daha Bi Aşık Sony Müzik