RÖPORTAJLAR

Bahadır Tatlıöz
Bahadır Tatlıöz
Bahadır Tatlıöz, Bizlere 'Su Yolunu Bulur' Adını Verdiği Stüdyo Albümünü Anlattı.
21.05.2018

'SU YOLUNU BULUR' ALBÜMÜNÜZÜ BİZLERE ANLATIR MISINIZ?

'Su Yolunu Bulur' albümüm 2 Mart'ta dinleyici ile buluştu. Albümün çıkış şarkısı da ekranlarda sıkça gördüğünüz 'Su Yolunu Bulur' isimli şarkım oldu. Albümde 10 tane şarkı yer almakta. Söz ve müziklerin hepsi, 8 şarkının da düzenlemesi bana ait. 'Su Yolunu Bulur'un remixi Suat Ateşdağlı imzası taşıyor. Çok önceden söylediğim ve sevilen şarkım 'Bedende Ruh Yokken'in yeni versiyonu da Hakan Akkuş imzası taşıyor.

ALBÜMÜ SOUND OLARAK NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Gerçekten her birinin bambaşka sound  ve müzikal kimlik taşıyan şarklardan oluşan bir albüm olmasına çok dikkat ettim. Çünkü 'Su Yolunu Bulur' etnik pop - elektronik soundlar taşırken hemen ikinci şarkı olan 'Garip Dimi' daha rock tabanlı bir şarkı. Üçüncü şarkı 'Yangınlar Var' Balkan tınılarıyla hayata geçirilmiş bir şarkı. Dördüncü şarkı daha çok Flemenko ezgileri, beşinci şarkı daha Latin – Caz tınıları taşıyor, oradan deep house a geçiyoruz, sonra piyano ve çello ile daha akustik soundlar taşıyan bir şarkı geliyor. Böyle renk aralığı çok geniş bir albüm oldu.

VIDEO KLIBİN HİKAYESİNDEN BAHSEDELİM BİRAZDA…

'Su Yolunu Bulur'un klibini Batman'da çektik. Klibin benim açımdan en önemli ve duygusal yönü ise Batman Hasankeyf baraj suları altında kalmadan önce belki de en geniş çaplı görüntüleri benim tarafımdan bu klipte yer aldı. Bir kültür mirası gibi gelecek nesillere kalacak bir klip tasarlamıştık. Batman Belediyesi, kaymakamlığı ve halkı bizlere sonsuz destek sundular.

ÇEKİMLER NE KADAR SÜRDÜ?

Üç günümüzü orada geçirdik. Sonra İstanbul'da bir günde stüdyo çekimlerini yaptık. Yine klip yönetmenliği benim tarafımdan yapıldı. Gerçekten hem görselleriyle hem de manevi yanıyla beni çok tatmin eden bir çalışma oldu.

ALBÜME GELEN TEPKİLER NASIL? İKİNCİ VIDEO KLIP HANGİ ŞARKIYA GELECEK?

Albüme gelen tepkiler gerçekten çok iyi. İkinci klip şarkısı 'Yangınlar Var' olacak. Çünkü bu şarkıyla ilgili çok iyi geri dönüşler alıyorum. Malum yaza da giriyoruz, insanların içi fıkır fıkır oluyor. 'Yangınlar Var' çok ciddi enerjik tarafı olan bir şarkı. Aynı enerjiyi klibe de yansıtarak çok cici, güzel renkleri olan eğlenceli bir klip çekeceğiz. O da Temmuz ayının başında izleyicilerle buluşacak.

BU ALBÜM DIŞINDA BAŞKA PROJELER VAR MI?

Tabii ki konserler ve kendi projelerimin haricinde çok güzel projelerde de yer alıyorum. Sevgili Yıldız Tilbe'nin tribute albümünde bir şarkısını da ben seslendirdim. Kimsenin benden beklemeyeceği bir şarkıyı hayata geçirdik. Düzenlemesini Cüneyt Yamaner yaptı. Gerçekten dinlediğiniz zaman "Vay be" diyeceğinizi umuyoruz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music