RÖPORTAJLAR

Bahadır Tatlıöz
Bahadır Tatlıöz

Türk Pop Müziğin Sevilen İsmi Bahadır Tatlıöz İle Yeni Cover Çalışması 'Kendine İyi Bak' İle İlgili Çok Özel Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

 

14.01.2019

COVER BİR PARÇA İLE MÜZİKSEVERLERLE BULUŞMA  FİKRİ NASIL OLUŞTU?

Herkese merhaba sevgili PowerTürk izleyicileri 'Kendine İyi Bak ' isimli yepyeni cover şarkım ile karşınızdayım bu sefer. Benim için çok önemli, çok değerli bir proje büyük bir sorumluluk. Ahmet Kaya'nın efsaneleşmiş şarkısını yeniden kendi üslubumca kendi duygularımı dile getirebildiğim şekilde sizlere sundum. 'Kendine İyi Bak' şarkısını söyleme fikri nasıl oluştu diye sorular oluyor?  Buna buradan bir cevap vermek isterim. Bu sene yaptığım yoğun bir Anadolu konserleri serisi oldu, özellikle Güneydoğu'da bulunan müziksever dostlarımız,kardeşlerimizden konserler sonrasında yoğun mesajlar gelmeye başladı. Hep bir Ahmet Kaya şarkısı söylemem üzerine ricalar başladı küçük, büyük, genç, yaşlı o kadar çok mesaj aldık ki bununla ilgili aylar içerisinde. Bu mesajlar arttıkça , bu mesajlar arttıkça ben bu isteklere cevap vermek istedim. Bir araştırma içerisine girdik, ben de Ahmet Kaya'nın çok sevdiğim şarkılarından biri olan  'Kendine İyi Bak' üzerinde odaklandım. Ondan sonra sıra geldi geldi onu nasıl yapacağıma. Onu en iyi, en duygusal şekilde yapmak için ve günümüze, yeni jenarasyona uyarlayabilmek için  elimden geleni yaptım. Tabii ki buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum, sevgili Gülten Kaya bu şarkının iznini bize verdi ve  çok beğenerek vermesi de beni ayrıca cesaretlendirdi.

ŞARKININ VIDEO KLİP HİKAYESİNDEN BİZLERE BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Klipte çok farklı bir senaryo belki bugüne kadar  hep bir ayrılık şarkısı ya da başka başka bir çok sebepleri bizlere yansıtan bir şarkı olarak dinlendi ama ben bunu daha dıramatik bir hikaye ile birleştirmek istedim. Aslında yaşanmış iki hikayenin birbirine geçmesi ile bir senaryo hayata geçirdim. Birazı benim hayatımdan birazı da çok sevdiğim bir dostumun hayatından çok dramatik bir hikayenin birleşimi oldu bu klip. Oynarken çok duygulandık, çekerken çok duygulandık, montajlarken ayrı duygulandım. Galiba seyredenlerde gerçekten çok duygulanıyorlar. Böyle  özel bir çalışma oldu. Umarım beğenmişsinizdir.

 PEKİ KLİP ÇEKİMLERİ NEREDE GEÇEKLEŞTİ?

Klibin hikaye bölümünün genelini  Gebze Üniversitesi'nde bir ağaçlık alanda çektik. Bir bölümünü bir yolda çektik, o işte dramatik trafik kazasının olduğu bölüm. Hastane bölümünü de  Ümraniye Platoları'nda çektik. Bu klipte çok sevilen oyuncu ve benim çok değerli dostum Sema Öztürk eşlik etti. Rize'den Merve Balcı'da bizlerle beraber klipte yer aldı. Gerçekten büyük emekler verildi bu klip için. Umarım sizde beğenirsiniz, seversiniz ve bir şeyler hissedersiniz ama çok üzülmezsiniz çünkü birazcık üzücü bir klip olabilir.

BAHADIR TATLIÖZ YORUMU İLE 'KENDİNE İYİ BAK' DİNLEYİCİLER TARAFINDAN NASIL KARŞILANDI?

Cover çalışmaların hemen geri dönüşleri çok pozitif olmayabiliyor bazen. Ben bu  konuda çok şanslıyım negatif çok az yorum aldım.Çünkü alışılmış orjinal bir  versiyon var. O versiyona çok alışık ve çok seven insanlar çok güzel bir şey yapsan da yadırgadıkları için ilk algı olmamış olabiliyor. Ama ne mutlu ki bana sonrası için o olmamış diyenlerin birçoğundan şöyle mesajlar görmeye başladım; ilk başta dinlemiştim, olmadığını düşünmüştüm ama dört, beş kere dinleyince devamlı dinleme isteği başladı ve devamlı bunu dinliyorum diye mesajlar alıyorum. Burada işte cover'lara biraz şans vermek lazım. Çünkü bambaşka bir tarzda bambaşka  bir insan söylüyor sonuçta. Şuna dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum bizlere yani kendi adıma söylüyorum bunu; iyi niyetle mi yaptık, gerçekten duygu ile mi yaptık, bütün meslek aşkımızla mı yaptık büyün mesele burada, ben bunu gerçekten meslek aşkım ile hayata geçirdim.

 'KENDİNE İYİ BAK' SONRASINDA SEVENLERİNİZİ NE BEKLİYOR ?

Ben gerçekten çok planlı hareket eden bir insan değilim. Hazırda albüm şarkıları varken bir anda araya bir cover şarkısı soktum.  Bundan sonra bambaşka bir şey gelebilir, albümden bir şey gelebilir. Yıldız Tilbe'nin albümünde 'Bir Alo De'yi seslendirmiştim biliyorsunuz ona klip çekebilirim. O kadar değişken ki ruh halim her şey olabilir.

 

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik