RÖPORTAJLAR

Can Baydar
Can Baydar

Gece grubunun solisti Can Baydar, solo kariyerinin ilk çalışması olan ''Ömür Dedikleri''ni müzikseverlerin beğenisine sundu. Sevilen müzisyenle yeni şarkısını ve gelecek projelerini konuştuk.

15.10.2019

BİZLERE ÖMÜR DEDİKLERİ'NİN HİKAYESİNDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

'Ömür Dedikleri' solo kariyerimin ilk şarkısı. Aslında şarkıyı tarif ederken zorlanıyorum çünkü zaten tarif edemediğim bir şey olduğu için onu şarkılaştırdım. Pozitif bir bakış açısına sahip kırılgan bir kabulleniş bence şarkının ana fikri ve bunun üzerine şekillendirdim besteyi.

BU PROJEDE KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Sevgili Harun Tekin ve Efe Demiral ile birlikte kaydettik İstanbul Babajim Stüdyolarında. Davulları Cem Aksel ağabeyimiz çaldı. Yine  mix ve masteringini Babajim'da yaptık. Geçtiğimiz Mayıs ayında da dinleyicilerle buluşturduk. Çok heyecanlıyım, umarım herkes benim heyecanımı hissediyordur.

BİRAZ DA VIDEO KLİPTEN KONUŞALIM…

'Ömür Dedikleri'nin video klibini sevgili Elif Demiralp çekti. Netaş Film Platolarında 1,5 gün kadar süren bir çekimdi. Her video klipte olduğu gibi işin içinde olmak istiyorum, çünkü iletişim mezunuyum ve Elif'le birlikte oturup neler yapabiliriz diye konuştuğumuz zaman 'Ömür Dedikleri'nin şu anki video klibi üzerinde karar kıldık. Yaklaşık 15-20 kişilik bir ekiple çalıştık.

BAŞKA PROJELER VAR MI?

'Ömür Dedikleri' Mayıs ayında piyasaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda bir remake versiyonunu yayınladık şarkının. Şimdi de ikinci singleım üzerine çalışıyorum. Hatta kayıtları bitti gibi. Çok arayı açmadan ekim ayı içerisinde ikinci singleı yayınlayacağım. Bu sebepten dolayı yaz tatili bile yapmadım. Oturduk İstanbul'da şarkıyı hazırladık. Bundan sonra ara vermeden sık sık yeni şarkılar paylaşmak istiyorum.

YİNE SLOW BİR ŞARKI MI GELİYOR? BİZLERE BİRAZ DAHA İPUCU VERİR MİSİNİZ?

Evet slow bir şarkı. Aslında bazı sürprizler de var o şarkı ile ilgili. Şimdi söylemek istemediğim ama bence dinleyicilerin çok hoşuna gidecek slow bir şarkı. Ekim ayında yağmurlarla birlikte çıkacak.

GECE'DEN SONRA DİNLEYİCİNİN TEPKİSİ NASIL OLDU?

Dinleyiciler beni Gece grubundan dolayı biliyorlar ve Gece ile ara vermek istediğimizi insanlarla paylaştığımız zaman tabii ki biraz sitem ettiler. Bu sebepten dolayı 'Ömür Dedikleri'ni iyi bir başlangıç şarkısı olarak görüyorum. Gece'den çok da uzağa düşmüyor ve dinleyiciler açısından bu geçişi bence kolaylaştıracak.

ŞARKIYLA İLGİLİ GERİ DÖNÜŞLER NASIL?

Harika müzisyenlerle çalıştım ve sonuna kadar içime sinen bir işti. O yüzden tam beklediğim gibi pozitif enerjide, doğru geri dönüşler alıyorum. Konserlerde çalmak da çok eğlenceli oluyor.

KONSERLER DEMİŞKEN VAR MI YAKINLARDA PLANLANMIŞ KONSERLERİNİZ?

Önümüzde netleşen konserler Kocaeli, İstanbul ve Ankara'da bir festivalde çalacağız. Tarihler eklendikçe canbaydar.com'dan ve benim sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirler.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
İlyas Yalçıntaş Olur Olur Alfa 7 Production
2
Zeynep Bastık Uslanmıyor Bu Hypers
3
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
4
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
5
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers