RÖPORTAJLAR

Elif Kaya
Elif Kaya

Sevilen sanatçı Elif Kaya ile yeni single çalışması 'Yallah'ı konuşmak üzere bir araya geldik.

01.04.2019

SON SINGLE ÇALIŞMANIZ ''YALLAH'' KISA BİR SÜRE ÖNCE DİNLEYİCİLERLE BULUŞTU. ŞARKININ SÖZÜ, MÜZİĞİ VE DÜZENLEMESİNDE KİMLER YER ALIYOR?

Herkese merhabalar sizlere 'Yallah' adlı son single çalışmamdan bahsedeceğim.  Şarkının sözü ve müziği Mert ekren'e ait, aranjesi Mert ekran ve Selim Çaldıran'a ait bir şarkı.

YALLAH'IN VİDEO KLİBİNDEN DE BAHSEDERSEK BİRAZ, NASIL BİR KLİP OLDU?

Onur Sarsıcı yönetmenliğinde çekildi klip. Bu  klip yine doğanın içinde olmadan duramadım. Ateş, toprak, su, hava olarak hareketli renkli canlı bir klipimiz var . Klipte tek başıma olmayı tercih ettim, bu klipte ateş, toprak, su ve havaya dönüştüğümü hissettim çekim sırasında;  umarım sizler de çok sevmişsinizdir.

ŞARKI İLE BULUŞMANIZ NASIL OLDU?

Şarkıyı bulmam şöyle oldu ; Polat Yağcı'nın ofisindeydim ve hareketli bir şarkı aradığımı konuşuyorduk uzun zamandır. Sonra Mert Ekren'e hadi bir telefon açalım dedik, benim için çok ilginçti  çünkü  Mert Ekren telefonu açtığında o sırada Polat Yağcı'ya  bir nakarat atmak üzereymiş. Böyle tamamen tevâfuk oldu aslında. Şarkıyı ilk dinlediğimde sadece şarkının nakaratı  ''Yallah ''kısmı vardı.  Sonraki haftalarda Mert hemen bu şarkının A kısmı ile B kısmını tamamladı. Sonra şarkı bu güzel klip ve aranje ile sizlerle buluştu.

PEKİ PARÇAYA GELEN YORUMLAR NE YÖNDE?

Şarkımız  çok yeni oldukça enerjik ve güzel tepkiler alıyorum. Özellikle çocukların bu şarkıya karşı ilgileri olduğunu fark ediyorum, şimdiden bana böyle dans eden çocuk videoları sıkça gelmeye başladı. Tabii 'Bir Bilebilsen' ve 'Deliye Dön Gel'  slow şarkılardan sonra benden 'Yallah' gibi bu kadar hareketli bir şarkı duyan, şaşıran çok fazla dinleyeceğim oldu. Bunun farkındayım fakat müzik bence çok yönlü, insan çok yönlü, müzik evrensel  ve dolayısıyla ben burada sadece hizmet ettiği enerjiye bakıyorum . Çok keyifli, çok enerjik bir şarkı oldu. Umarım sizlere de bu enerji geçiyordur .Bütün yorum yapan herkese teşekkürler,  güzel eleştiriler alıyorum.

SIRADAKİ ÇALIŞMALARINIZ NELER? SİZİ SEVENLERİ NASIL SÜRPRİZLER BEKLİYOR?

Çok yakında birbirinden güzel  tribüt albümler çıkacak. 4 ayrı tribüt albümünde yer alacağım; Seda Akay ,Bülent Özdemir, Aşkın Tuna ,Atilla Özdemiroğlu'nun projelerinde  olacak bunlar. Birbirinden kıymetli dört besteci, dört şarkı çok yakında sizlerle buluşacak. Bunların dışında da 3 tane albüm projem var, türkü, arabesk ve yine sürpriz bir albüm olarak önümüzdeki kış bu albümlerden birini çıkarmayı düşünüyorum.Yazın yine çok hareketli bir şarkıyla siz dinleyenlerle buluşmayı planlıyorum.

Sevgiler

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music