RÖPORTAJLAR

Emre Aydın
Emre Aydın

Hayatımıza girdiğini günden bugüne yazdığı sayısız hit şarkıyla hafızamıza kazınan Emre Aydın yine iddialı iki şarkıya imza attı. Başarılı sanatçı ile 'Çocuğum Belki'yi ve 6. Cadde ile olan projelerini konuşmak üzere bir aradaydık.

10.12.2018

HAYRANLARINIZIN MERAKLA BEKLEDİĞİ ÇALIŞMA DİJİTAL PLATFORMLARDAKİ YERİNİ ALDI. BİZLERE ALBÜMDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

 

'Çocuğum Belki' iki şarkıdan oluşan bir EP. İlk şarkı albümle aynı adı taşıyor, ikinci şarkı ise 'Sensiz'. İki şarkıda geçen sene Stockholm'de kaydedildi. Prodüktörü Mats Valentin. Aslında tek şarkı olarak çıkacaktık ama 'My Favorite Pain' diye benim bir şarkım var. 'Sensiz' bu şarkının Türkçe versiyonu aslında. Dolayısıyla elimde iki tane şarkı varken iki şarkı olarak çıkabilir diye düşündüm.

'ÇOCUĞUM BELKİ'NİN ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİNİ BİZLERLE PAYLAŞIR MISINIZ?

Ege de geçen uzun metrajlı bir filmin sondtrack i olabilir bu şarkı diye yazdığım ama sonradan film yapılmadığı için bir kenara bıraktığım bir şarkıydı. Aslında ekibim beni yönlendirdi. Bu şarkının başarılı olabileceğini düşündüler.

ŞARKININ VIDEO KLİBİ DE EKRANLARDAKİ YERİNİ ALDI…

'Çocuğum Belki'nin yönetmenliğini ben yaptım. Sanat yönetmeni Eda Aydın, bize eşlik eden oyuncu arkadaşımızda Cemre Kurum. Şile taraflarında çektik, 3-4 gün sürdü.

BU ŞARKIYI SOUND OLARAK NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

'Çocuğum Belki' benim daha önceki şarkılarıma çok paralel. Sound açısından ben yeni şeyler yapmaya çalışıyorum. 2004 -2005'te yaptığım şeyleri yapmamaya çalışıyorum. Benim prodüktörüm Mats Valentin hem' Kağıt Evlerin' hem de diğer işlerimin başındaki prodüktörüm. Müziğimi de çok iyi biliyor. Türk piyasasını da bir yandan takip ediyor. Hem benim alışılmış şarkılarıma çok benziyor hem de benim daha önceki şarkılarıma benzemeyen bir Ege havası var.

6. CADDE 15 YIL ARADAN SONRA BİR ARAYA GELDİ. YENİDEN ALBÜM YAPMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

6. Cadde 2003 yılında bizim üniversite öğrenciliği zamanımızda kurduğumuz alternatif bir rock grubuydu. Daha sonra o zamanki 6. Caddenin üyesi Onur'un ayrılmasıyla beraber ben solo albüm yapmak durumunda kalmıştım. Tabi 6. Cadde hep aklımdaydı. 6. Cadde'yi canlandırmalıyım ve devam etmeliyim gibi bir durumum yoktu ama bir yol arkadaşı aradım aslında. Çünkü benim solo kariyerim gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Yani her yaptığım iş, bir sonraki yapacağım işi kısıtlıyor.  Aynı melodileri kullanamıyorsunuz, dinleyicinizin sizden bir beklentisi var. Tabi bu profesyonellik ama çok da insanların ne dediğini umursamadan bir şeyler de yapmak istiyorum ama bunu Emre Aydın olarak yapmam pek sağlıklı olmaz.

DİNLEYİCİYİ NASIL BİR ALBÜM BEKLİYOR?

Çok değişik şeylerde dinliyorum. Bir sürü Trip-hop albümüm vardır benim, kaydettiğim, severek kenara sakladığım şarkılar. Ahmet Kalabay'la tanışmamla beraber (Şimdiki 6. Caddenin diğer üyesi) böyle bir şey yapalım mı diye konuştuk. Ahmet kafası çok açık birisidir. Her şeyi takip eder. 'Uyut Beni' adında elektronik bir albüm yaptık. 3- 4 tane şarkının vokali kaldı, onları kaydettikten sonra çıkartacağız.

KONSERLERİNİZ DEVAM EDİYOR MU?

Konserlerimiz çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Merak edenler sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
2
Ziynet Sali Bana da Söyle DMC
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Mabel Matiz Ft. Sibel Gürsoy Mendilimde Kırmızım Var Zoom
5
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc