RÖPORTAJLAR

Fatma Turgut
Fatma Turgut

Fatma Turgut, Solo Kariyerine İkinci Single Çalışması 'Aşk Tadında' İle Devam Ediyor. Sevilen Müzisyen İle Yeni Şarkısını Ve Gelecek Projelerini Konuşmak Üzere Bir Araya Geldik.

05.03.2018

'AŞK TADINDA'NIN ORTAYA ÇIKIŞ HİKAYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Şarkının söz ve müziği bana ait. Tabii ki Demir Demirkan'ında katkıları çok büyük. Şarkıyı İstanbul'da yapmaya başladım ve 3-4 günlük yurt dışı seyahatim vardı. Berlin ve Hamburg'da kaydedip daha sonra Demir'e New York'a yolladım. Sürekli aramızda saat farkı vardı. Şarkının bazı yerlerini elden geçirdi sağ olsun ve daha sonra bana geri yolladı. Ben o sırada trenle başka bir şehre geçiyordum. Tekrar otele döndüğümde şarkıyı tamamlamış olduk. Bana alt yapılarını yolladı. Üzerine vokal kaydı yapıp yolladım. Kıtalar arası iş yapmış olduk aslında. Benim içinde anısı bol bir şarkı oldu. İlk günkü gibi şu anda da çok heyecanlıyım.

NASIL BİR ŞARKI OLDU?

Temposu yüksek, enerjik, aşık olmuş bir kadının şarkısı aslında. Ben bir süre çok üzgün üzgün şarkılar söyledim. Bence çok olumlu, pozitif ve iyi hissettiren bir şarkı.

ŞARKININ DUYGUSUNA UYGUNDA BİR VIDEO KLİP ÇEKTİNİZ…

Klip Bedran Güzel yönetmenliğinde Beykoz Kundura Fabrikası'nda çekildi ve iki ayrı gün sürdü. Oyuncu arkadaşlarım Aytaş Şaşmaz ve Ece Begüm Yücetan bana eşlik ettiler. Birçok sahneyi klibi izlerken gördüm. Çünkü ben hazırlanırken arkadaşlarım çekiliyordu, onlar hazırlanırken benim planlarım çekildi. O yüzden çok az izleyebildim monitörün arkasından. Klip hikayesi olan bir klip oldu. Bir sürü cast eşlik etti. Yine her zamanki gibi soğuktu, biliyorsunuz kliplerimiz bu havalarda çekilince hep öyle oluyor. İlk defa çalıştım Bedran ve ekibiyle. Çok tatlı insanlar, her şeyi çok güzel ayarladılar klipte ve ortaya güzel bir iş çıktı diye düşünüyorum. Herkesin ellerine sağlık.

YENİ PROJELER NELER?

Keti grubu ile birlikte bir düet yaptım. Aslında albüme vokal koçluğu yapmaya gitmiştim. Daha sonra back vokalde yaptım, sonra da hadi ikici bölümü sen söyler misin dediler kıramadım. Çok tatlı insanlar çünkü. Onun dışında albüm hazırlığı içerisindeyim. Haziran ayında ya Türkiye'de ya da yurt dışında albüm kaydına giriyorum.

ALBÜMÜN İÇERİĞİNDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Yeni şarkılar yapmaya devam ediyorum çünkü bu tadı çok sevdim. Onun dışında her yerde söylemiyorum ama çok sevdiğim arkadaşlarım Emre Aydın ve Can Bonomo'dan şarkılar olacak albümde. No name çalıştığım arkadaşlarımda var. Haziran ayında kayda girip, Eylül'ün ikinci veya üçüncü haftası klibi de çekip beni sevenlerle paylaşmayı düşünüyorum.

KONSERLER NASIL GEÇİYOR?

Çok yoğun konser programı olduğu için aslında bu kadar ara verdim diyebiliriz. Hala da devam ediyor. Çok keyifli geçiyor ve artık yeni şarkıyı da çalmaya başladık. Zaten heyecanlanıyorum konserlerde ama bu ekstra bir heyecan oldu. Model şarkıları söylemeye devam ediyorum konserlerde. Onun dışında çok sevdiğim ve saygı duyduğum insanların parçalarını coverlıyorum. Gerçekten çok keyifli geçiyor ve gelen herkes çok mutlu ayrılıyor. Kimseyi eğlenmeden göndermiyorum çünkü. Gelmek isteyen herkesi beklerim.

TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Yok Sanayım Hypers
2
Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim SN Müzik Yapım
3
Buray Kış Bahçeleri Sony Müzik
4
Ezhel Felaket The Orchard Music, UMG
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music