RÖPORTAJLAR

Gülben Ergen
Gülben Ergen

Türk Pop müziğinin başarılı kadın vokallerinden Gülben Ergen, yeni teklisi 'İnfilak' ile sevenlerine sürpriz yaptı. PowerTürk stüdyolarında bir araya geldiğimiz sanatçı ile yeni şarkısının detaylarını konuştuk.

09.11.2018

'İNFİLAK'IN HİKAYESİNİ BİZLERE ANLATIR MISINIZ?

Yani Sezen Aksu şarkılarının hikayesinden ne kadar bahsedebiliriz bilmiyorum. Dinleyince birinci hedefi insanın kalbine, yüreğine dokunması, hatta delip geçmesi. Tüm Sezen Aksu şarkılarında olduğu gibi. 'İnfilak' ilk dinlediğim anda beni çok etkileyen bir şarkı oldu. Okurken iyi bir yorumcu çıkartmak için bayağı kendimi zorladığımı ve çok çalıştığımı söyleyebilirim. Hem Sezen Aksu'nun stüdyosunda hem aranjeyi yapan dostum Taşkın Sabah'ın stüdyosunda defalarca tekrar ederek okuduğum bir şarkı. Bir albüm şarkısı aslında. Biz geçtiğimiz senelerde Oğuzhan Koç ile yaptığımız 'Aşkla Aynı Değil' şarkımızda da aynı şeyi yapmıştık. Onunla bir tane single çıkmıştık sonra albüme dahil olmuştu şarkı. 'İnfilak'da öyle bir şarkı. Yeni almadım şarkıyı, geçen sene 'Yansın Bakalım'ı  Sezen Aksu'dan aldığım zaman almıştım, şimdi okumak kısmet oldu. Ekim doğru bir mevsimdir böyle slow ve  balat şarkılar için. Güzel gidiyor her şey benim açımdan.

MURAT JOKER İLE İLK DEFA ÇALIŞTINIZ. KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Single'ın fotoğraflarını Nihat Odabaş'ı çekti, klibini Murat Joker çekti. Nihat benim uzun yol arkadaşım. Elbette ki birlikte çalışmaya yine devam edeceğiz. Ama Murat Joker ile ilk kez çalıştım ve çok memnun kaldım. Bu klibin ez cümlesini sorarsanız bana; sadeliğin ihtişamı diyebilirim. Nedir bunu farklı kılan; en çok benim beden dilimle şarkıyı anlatıyor olmam, beden dili ile çığlık atıp şarkıyı söylüyor olmam. Bir oyuncu arkadaşımız da bizimle beraber çalıştı. Bir gün sürdü, İstanbul'da çektik. İstediğimiz tarihte çektik, istediğimiz tarihte yayına verdik klibi. İnşallah çok izlensin, dinlensin, indirilsin, uzun zamanlara yayılan slowlarımdan birisi olsun 'İnfilak'.

ŞARKI HENÜZ ÇOK YENİ AMA GERİ DÖNÜŞLER  NASIL?

Artık kabul etmeliyiz ki dijital mecra diye bir şey var. Dijital mecrada klipsiz olduğu halde şarkıyı 3-4 gündür hep zirvelerin zirvesinde tuttular, hep bir numaralarda oldu şarkı. İstikrarlı ve hızlı bir şekilde de dinlenmeye devam ediliyor. Şimdi klip ile taçlandı. Daha da güzel olacak diye düşünüyorum.

YENİ ALBÜM NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Size tam şu ay diyemiyorum çünkü yılbaşından sonra diye planlıyoruz. Şubat olabilir, Mart olabilir Ocak'a yetişir mi bilemiyorum ama 'İnfilak' bir albüm şarkısıydı. Bir Sezen Aksu şarkısı daha var. Deniz Seki, Onur Mete, Serkan Kaya var. Şaşıracağınız ve çok özenle hazırlanmış bir repertuar. 'Kalbimi Koydum' albümünden bugüne kadar iki buçuk sene gibi bir zaman geçti. Albüm repertuarı böyle oluşuyor, bende hemen yapamıyorum. Çünkü önemli bir diziliş var orada, on tane şarkının yerleşmesi, slowlar, hareketliler, orta mid'ler dediğimiz, onların pırıl pırıl dokunması gerekiyor. 2019 diyelim...

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
2
Ziynet Sali Bana da Söyle DMC
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Mabel Matiz Ft. Sibel Gürsoy Mendilimde Kırmızım Var Zoom
5
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc