RÖPORTAJLAR

Güliz Ayla
Güliz Ayla

'Parla' Albümünün İkinci Video Klibini 'Yetmedi mi' İsimli Şarkısına Çeken Güliz Ayla İle Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

28.05.2018

ALBÜMÜN İKİNCİ VİDEO KLİBİ 'YETMEDİ Mİ'YE GELDİ. BİZLERE ŞARKIYI ANLATIR MISINIZ?

'Parla' albümünün 2. video klibini 'Yetmedi mi' isimli parçaya çektik. 'Yetmedi mi' sözü ve bestesi bana ait olan bir parça. Aranjör ise Görkem Yenilmez. Bol bol canlı enstrumanların çalındığı, kullanıldığı bir aranjman yaptık. Benim şarkıyı yaparken hayal ettiğim şeyler hep canlı enstrumanlar ve biraz daha 90'ların müziğine dönüş niteliğindeydi. Cidden istediğim gibi hayal ettiğim gibi bir şey çıktı ortaya.

NASIL BİR KLİP ÇEKTİNİZ?

Parçanın klibini oldukça zorlu hava koşullarında Budapeşte'de çektik. İzlediğiniz gibi kar yağdı setimizin üzerine. -5 derece sıcaklık aslında beni hasta etti. Hatta şöyle söyleyeyim, klip setinden sonra bayağı uzun bir süre yattım. Klibimizin yönetmeni Hajmási Peter, görüntü yönetmenimiz Tamás Papp. Dediğim gibi Macaristan'da Budapeşte'de çektiğimiz için ekibimizin hepsi de macardı. Gayet güzel keyifli bir set günüydü çok üşümeme rağmen.

HİKAYEDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Senaryoyu şöyle anlatabilirim aslında; şarkıyı yazış hikayemi çektik klipte. Gerçektende öyle yazdım çünkü bu şarkıyı. Bölük bölük, dışarıda gezerek vs. ilham alarak yazdığım bir parçaydı. Aynısını klipte canlandırdık. Bana önce mektupla gelen bir ilham, bir kıvılcım, ilk ateşleme oluyor. Sonra ben sokaklara çıkıp şarkıyı yazıyorum. Sonra da bir bar da performansını yapıyorum. Klipteki esas oğlanla nihai bir buluşmamız gerçekleşiyor.

NEDEN BUDAPEŞTE'Yİ TERCİH ETTİNİZ?

Birkaç sebebi var; öncelikle benim yurtdışında klip çekme isteğim vardı. Açıkcası biraz oranın vizyonunu da tecrübe etmek istedik. Aslında en büyük sebeplerimden biri buydu. İkincisi Budapeşte; doğası, tarihi, mimarisi çok güzel olan bir yer ve bence dediğim gibi parçanın o eski havasına, şehrin imajı ve mimarisi çok yakıştığını düşünüyorum. Bir de ben Budapeşte'yi hiç görmemiştim gitmişken de biraz gezeyim dedim.

KLİP ŞARKILARINA NASIL KARAR VERİYORSUNUZ?

Ben albüm çıktığından beri müziğimle alakalı yazıp çizilen her şeyi okuyup değerlendirmeye, almaya çalışıyorum. Çok da güzel bir ekibimiz var. Gerek yapım şirketim olsun, gerek menajerlik şirketimde kararları genellikle hep birlikte veririz. Hem biraz oylama yaptık, hem de dinleyici yorumlarını göz önüne aldık. Dinleyiciler 'Yetmedi mi'yi gerçekten kliplendirmemizi istiyorlardı. İtiraf etmek gerekirse benim de albümdeki favori parçalarımdandı açıkçası. Yani bütün albümün özetini güzel yansıttığını düşündüğüm bir parça aslında.  O yüzden 'Yetmedi mi'ye klip çekmemiz gerekiyordu.
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music