RÖPORTAJLAR

İrem Derici
İrem Derici

Türk Pop müziğin başarılı ismi İrem Derici ile ekibimiz bir araya gelerek çok özel bir röportaj gerçekleştirdi. İrem Derici son single çalışması 'Meftun' ile ilgili detayları bizimle paylaştı.

28.04.2019

'MEFTUN' İLE DİNLEYİCİLERİNİZ İLE YENİDEN BULUŞTUNUZ. BİRAZ BU SÜREÇTEN BİZLERE BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ?

Şubat ayının sonunda yeni şarkım 'Meftun' ile dinleyicilerimle tekrardan buluştum. Zaten beni biliyorsunuz öyle çok fazla zaman koymayı sevmiyorum araya aslında bakarsanız 'Sabıka Kaydı' albümüm çok eski değil.  Hatta yaklaşık 7, 8 ay oldu ve daha 3 klip çektim albümden fakat bana bir anda geldi. Dinleyeceğim de yeni bir kan istiyor, yeni bir şarkı istiyor. Bende dinleyicilerimi tabii ki kıramıyorum ve albümde'Meftun' tadında bir şarkı olmadığı için araya böyle bir güzel bir esolsun istedik.  

MEFTUN'A GELEN YORUMLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Şarkım şöyle yorumları aldı, bu çok hoşuma gitti ''oh be özlediğimiz İrem''. Çünkü beni bugün bu kadar insanın dinlemesinin sebebi aslında slow şarkılar olduğunu fark ettim ve özlenmiş bu tarz şarkı söylemem. O yüzden bende böyle dedim ki dinleyeceğim neden ihanet ediyorum ben.  Sonra 'Meftun' da böyle bir tekrar geri eski İrem'e dönüş yaptım.

ŞARKININ SÖZ, MÜZİK VE ARANJESİ KİME AİT?

''Meftun'un söz müziği Eyüp Çungay'a ait. İlk defa çalışıyoruz benden önce zaten Cengiz Kurtoğlu albümünde şarkısı var Eyüp Çungay'ın. Aranje Alper Atakan'ın, onunla da ilk defa çalışıyoruz. Fakat gel gör ki 5 yıldır arkadaşım adam bu da enteresan tabii .Efsane bir iş çıktı böyle İlmek ilmek işledi şarkıyı Alper.

 ŞARKININ VİDEO KLİP YÖNETMENLİĞİNİ KİM ÜSTLENDİ? KLİPTE NASIL BİR İREM DERİCİ GÖRÜYORUZ?

Umut Eker'i biliyorsun zaten benim kliplerinin yüzde doksanını Umut çekiyor. Fakat bu sefer dedi ki çok fazla enerji harcadık klipler için; şarkının ruhuna ait bir şey olsun üzgün bir kadın var hikayesini anlatan, duygusal bir kadın var. Belki aldatılmış, belki çok büyük kazık yemiş ama hala ben ona 'Meftunum' diyen bir saflık var. O yüzden böyle bildiğin dümdüz bir fonda, üzgün kadın, mimikleri konuşuyor, şarkı konuşuyor. Önüne geçsin istemedik klip şarkının, öyle de oldu. Güzel kozmetik bir görüntü var ortada ve ağlayan bir İrem var.

VİDEO KLİP ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

O gün klip için ağlarken çok zorlandım. Çünkü çok mutlu birgündü, o yüzden Önder Tiryaki saç ve makyaj'ımı yapan canım arkadaşım gözüme bütün saç spreylerini sıktı. Bir süre sonra zaten acıdan ağlamaya başladım. Güzel bir aranağme oldu.

BİR SONRAKİ ÇALIŞMALARINIZ NE OLACAK ?

Şimdi bundan sonra albüme tekrar döner miyim, tekrar klip çeker miyim bilmiyorum. Büyük konuşmak istemiyorum ama yeni bir sürü şarklar var elimde. Bir proje albümü yapıyorum şimdi 7 senelik kariyeri var ne proje albümü demeyin. Çok sevdiğim 90'lar yıllarından en sevdiğim şarkıları güzel yeni düzenlemelerle umarım çıkartacağım yakın zamanda.

Teşekkürler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gripin Ebruli Dokuz Sekiz Müzik
2
Merve Özbey Kül Dmc
3
Yalın Halbuki Dmc
4
Oğuzhan Koç Kendime Sardım Hypers
5
Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım Hypers Music