RÖPORTAJLAR

Kalben
Kalben

Güçlü sözleri ve yorumu ile dinleyicilerin beğenisini toplayan Kalben, 'Kalp Hanım' adını verdiği üçüncü albümünü dinleyiciye sundu. Sevilen müzisyen, albümün detaylarını kendi evinden bizlerle paylaştı...

17.05.2020

'KALP HANIM'DA KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Albümde sevgili Genco Arı ile çalıştık. Çok değerli ve çok yetenekli bir müzisyen. Yine albüm künyesinde birbirinden kıymetli müzisyenler var. Benim yapım şirketim Hoş Bir Seda ve Garaj müzik etiketiyle yayınladık albümü.

ALBÜMDE BAŞKA KİMLERİN İZİ VAR?

Sevdiğim herkesin izi var bu albümde. Konserlerde beni yalnız bırakmayan, kararlarımı destekleyen, hikaye anlatmak için aldığım riskleri anlayabilen, yaptığım hatalardan öğrenmeyi yoluma devam etmeyi seçmeme saygı duyan herkes var bu albümde.

SİZ NASIL TANIMLARSINIZ 'KALP HANIM'I?

Albüme dream pop diyorum. 'Kalp Hanım' benim çocukluğumda hayalini kurduğum pop sounduna sahip. Albümdeki 11 şarkının 10 tanesi söz ve müzik olarak bana ait. Bir tanesi çok sevgili Mete Özgencil'in şarkısı. En sıkıntılı zamanlarda bile dans edebileceğimizin ve kalender olabileceğimizin hikayesini anlatıyor Kalp Hanım. Bizi üzen, sıkan, kalbimizi kıran yeterince şey var etrafımızda. Bunlardan bahsederken ağırlıklarını sürekli omzumuzda taşımak zorunda değiliz. Bu albüm ağırlıklardan kurtulma albümü. Pişmanlık ve suçluluk yok bu albümde. Özgüven var, öz değer var, sevgi var, şefkat ve kabullenme var, barış ve eşitlik var. Toplumun gerçeklerinden uzak kalmadan, bu gerçeklerin yangınında yok olmayı reddetmek var. Özgür bir albüm yani.

ALBÜMÜN GÖRSEL TARAFINDA KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Sevgili Zeynep Özkanca çekti fotoğraflarımızı. Canım Kadir Kılıç ve miinofficial ailesi hazırladı kostümleri. Çok tatlı bir ekiple çalıştık. Diliyorum albümün görsel tarafı ile de yakında buluşacaksınız.

EVDE KALDIĞIMIZ BU GÜNLERDE SİZE EN ÇOK NE İYİ GELİYOR?

Böyle zamanlarda müziğin bizi nasıl yakınlaştırdığını ve nasıl umut verdiğini görmek çok iyi geliyor bana. Filmlerin, kitapların, kedimin yanında evde kaldığım bu günlerde sanırım sadece bu çok iyi geliyor.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Mabel Matiz Toy Pose Records
2
İkiye On Kala Kafamda Kentsel Dönüşümler Wovie
3
İkilem Bir Sebebi Var Avrupa Müzik
4
Oğuzhan Koç Heyecandan Hypers
5
Buray Deli Kız Gommo