RÖPORTAJLAR

Kolpa
Kolpa

Pop -Rock müziğin başarılı gruplarından Kolpa, Bizlere Yeni Şarkısı 'Evet Aynen'i Anlattı.

12.03.2018

BİZLERE YENİ ŞARKINIZ 'EVET AYNEN'İ ANLATIR MISINIZ?

Barış Yurtçu: Uzun zamandan sonra yeni bir şarkı çıkarttık. Şarkı biraz enerjik bir şarkı. Belki Kolpa hayranlarının daha önceki slowlarımızdan daha ayrı tutabileceği bir şarkı oldu. Şarkıda bol bol slogan var. Sözü, müziği ve düzenlemesi ben ve Haluk Kurosman'a ait. Değişik bir şarkı oldu bizce. Moral veren, kıpır kıpır bir şarkı. Umarım herkes sever.

ŞARKIDA BOL BOL SLOGAN VAR DEDİNİZ. BİRAZ DA BU SLOGANLARDAN BAHSEDELİM.

Barış Yurtçu: Şarkımızın adı 'Evet Aynen' ama benim dikkatimi çekmek istediğim asıl slogan şu; baktık olmadı çay içeriz.  Aslında bu birçok anlama gelen bir söz. Yapacak bir şey kalmadığında artık biraz oluruna bırak, akışına bırak hayatı gibi bir anlama geliyor.  Bu da bizim şarkımızın ana fikri aslında.

VİDEO KLİBİN HİKAYESİNİ BİR DE SİZDEN DİNLEYELİM.

Cenk Taner Dönmez: Klip Serdar Börcan yönetmenliğinde çekildi. Ufak bir hikaye kısmı var. Hikaye kısmında Buse Arslan oynuyor.  Aynı zamanda bir performansımız var. Her ne kadar yorucu olsa da bir o kadar da keyifliydi. Çünkü öncesinde bir Erzurum konserimiz vardı. O kadar yorgun gedik ama bir o kadar da eğlendik klipte.

Barış Yurtçu: Klibin ana fikri; İlişkisinin bitmesinden dolayı morali bozuk bir insanın arkadaşları tarafından kaldırılıp, güzel bir sofra kurulup dertleşmesi aslında.  Ama şöyle bir sürprizimiz var; solistin aşık olduğu kızı diğer grup üyeleriyle beraber görüyoruz. Sonunda da bunun bir kabus olduğunu anlıyoruz. Kız arkadaşını rüyasında başka birileriyle görmek bazen bir kabus haline bile dönüşebilir. Aslıda bu birçok erkeğin fobisidir diye düşünüyoruz.  Bunu da tatlı bir yoldan anlatmak istedik.

Bora Yeter:  Bu Serdar ile ilk çalışmamız. Hem ekibinin hem kendisinin çok güzel bir enerjisi var. Klipte daha önce yapmadığımız bir şey yaptık. Üçümüzde biraz Barış'ın kabusu oluyoruz. Bize göre eğlenceli bir video klip oldu. Umarım sevenlerimiz de beğenir.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music