RÖPORTAJLAR

Mert Aydın Ft. Duygu Eyüpoğlu
Mert Aydın Ft. Duygu Eyüpoğlu

Duygu Eyüpoğlu ve DJ Mert Aydın 2000'li yılların en sevilen parçalarından biri olan 'Depresyondayım'a yepyeni bir soluk getirdi. Başarılı ikili Duygu Eyüpoğlu ve Mert Aydın ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

11.02.2019

'DEPRESYONDAYIM'  ŞARKISI İLE ÇIKIŞ YAPMA FİKRİ NASIL OLUŞTU?

MERT AYDIN

Merhaba, biz Duygu'ya bir şarkı yapıyorduk, kendisi çok değerli bir söz yazarı  çalışırken dedim ki benim böyle bir projem var, okur musun? Bu aşamada tabii Duygu ve okuduktan sonra ben yapımcımız da götürdüm ve çevremizdeki değerli müzisyenleri dinletmeye başladım. Behzat Gerçeker, Burak Yeter, Samsun Demir onlar da zaten çok güzel tamam vokal de çok güzel bir duygu mu okuyor? evet Duygu okuyor diyorum Duygu'nun tabii hiç bir şeyden haberi yok. En son final kısmında biz bu şarkıyı tam artık telif  kısmına geldik alacağız Duygu masa da öğrendi toplantı esnasında. Nasıl ben mi okuyacağım diye bir şaşırdı. Çünkü Duygu kendi bestesi ile çıkmak istediği için o ana kadar çok fazla fikri yoktu,  finalde de tabii Duygu'dan dinleyelim yani biz bu şarkıyı Duygu ile çıkarmış olduk.

DUYGU EYÜPOĞLU
 Yani şöyle aslında dediği gibi ben toplantı masasında  Antalya'da öğrendim şarkı söyleyeceğimişim, ben demo olarak okuduğumu zannediyordum ilk başta. Sonuç itibariyle benim çok sevdiğim ve çok söylemekten ve dinlemekten keyif aldığım bir şarkıydı o yüzden güzel bir sürpriz oldu bana ve şarkıyı çıkartmış olduk bir şekilde biz.

 BİRÇOK BAŞARILI ŞARKININ SÖZLERİNDE SİZİN İMZANIZ VAR. PEKİ ŞARKI SESLENDİRME DÜŞÜNCENİZ HEP  VAR MIYDI?

DUYGU EYÜPOĞLU

Şöyle ben sesimin güzel olduğunu da çok geç farkettim. Çok küçük yaşlardan beri kendi kendime söz yazıyordum, besteler yapıyordum ama hiçbiri güzel olmuyordu haliyle. Tuğba Yurt ''İnceden İnceden''ni yaptığımda şarkı yapabildiğimi anladım ben sonra onun emsali şarkılar çok fazla yapmaya başladım. Aslında matematiğini  anlamış oldum, şarkı yapabiliyor olmanın ve şarkı söyleyebiliyor olamanın. Sonra kendimi o şekilde keşfettiğim şarkı söylemekten çok keyif aldığımı farkettim. Sağolsun Mert bu konuda bana çok yardımcı oldu ve bir araya geldik.

 BİRAZ DA VİDEO KLİPTEN BAHSEDER MİSİNİZ?

 MERT AYDIN

Klibimizi Elif Demiralp çekti. Tabii projenin içinde çok değerli yönetmenler de vardı, Murad Küçük vardı. Yapımcımız çok fazla işe müdahale etti açıkçası çok güzel bir ekip çalışması oldu, Samsun bey ilgilendi, Behsat bey ilgilendi klibimizle. Benim sevgili bu müzik yolunda devam ettiğim yıllardır birlikte olduğu Burak Yeter de rol aldı klipte. Biz burada aslında dj'lerin rakipten ziyade birbirlerini yol arkadaşı olabildiklerini gösterdik, her anlamda böyle güzel bir ekibin  olduğu bir proje oldu. Bir gün sürdü çekimler biz açıkçası biraz depresyondayım bu tabii ikinci bölümün de verdik şarkının o depresyondayım'ın hikayesini ama aykırı bir tarafları da var. İlla bir şarkı depresyondayız rolünü oynamadık açıkçası.

 DUYGU EYÜPOĞLU

Biz baya mutluyduk klipte aslında yani neden depresyona girelim ki dedik girmedik zaten sadece sonuna doğru girelim dedik. Eğlenceli bir klip oldu bizim için bir gün sürdü çekimleri bizim keyif aldığımız bir iş oldu sonuç itibari.

 

BİZ  DEPRESYONDAYIM ŞARKISINI YILLAR ÖNCE GÖKSEL'DEN DUYMUŞTUK. FARKLI BİR SOUND İLE ŞİMDİ SİZLERDEN DİNLİYORUZ. GENEL OLARAK GELEN YORUMLAR NE YÖNDE ?

 DUYGU EYÜPOĞLU

Şimdi şöyle bir kere çok riskli bir durumdu bence. Çünkü gerçekten çok sevilen, kült olmuş bir şarkıydı ve bambaşka bir tarzı vardı  çok daha akustik de şimdiki tarzı daha günümüz sound'una yakın bence. Şarkı orjinal halinden bence bambaşka güzel geri dönüşler alıyoruz ama şarkıyı anlamayanlar da oluyor. Ama genel olarak iyi tepkiler alıyoruz.

MERT AYDIN
Bencede genel olarak tepkiler çok güzel, çok güzel yorumlar geliyor ki yani iyi veya kötü yorumların gelmesi de bizi çok mutlu ediyor. Göksel'in fanları biraz saldırıyorlar işte neden Göksel okumadığı gibi durumlarda oluyor ama bu farklı bir aranje farklı versiyon aradan 18 yıl geçmiş bence böyle kült olmuş bir şarkının bu versiyonunu da dinlemek yani ben dinleyici olsam bu şarkı böyle yapılmış olsa dinlerdim. Çünkü biz Göksel'e çok fazla saygı duyuyoruz, sonuçta biz bu şarkının haklarını iznini alarak bu şarkıyı resmi olarak çıkartabildik, o yüzden herkesin rızası varsa siz de iyi dinleyici olabilirsiniz.

BUNDAN SONRAKİ PROJELER NE YÖNDE OLACAK, BERABER Mİ DEVAM EDECEKSİNİZ, NASIL BİR KARİYER İLERLEMESİ PLANLADINIZ ?

 MERT AYDIN
Biz birlikte işler, birlikte müzik yapıyoruz ama Duygu'nun kendine özgü o çok iyi söz ve besteleri var ve bunun kendi başına bir çizgide ilerlemesi lazım çok fazla ortak projeden ziyade single proje yapması gerekiyor. Benim ise Duygu ile birlikte hatta yer aldığımız Ajda Pekkan'ın orkestrasındayız ikimizde, Duygu aynı zamanda Enbe Orkestrası'nda solist. Yani çevremizde iş yaptığımız bazı insanlar var ben belki sürpriz bir Ajda Pekkan projesi yapabiliriz, yakın zamanda Duygu ile de  tabii ki bir şeyler yaparım ama kendi projem de yaparım. Duygu'nun da çok güzel akustik veya orta tempolu hareketli bir iş yapacağını düşünüyorum böyle çok elektronik bir sanattan ziyade.

DUYGU EYÜPOĞLU
Evet yani sana katılıyorum ilk önce ben de kendim yani 2 3 ay sonrasına sözü müziği bana ait şarkılarımdan eğer  seçebilirsek bir karar verebilirsek single yapmayı düşünüyoruz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Ziynet Sali Bana da Söyle DMC
2
Mabel Matiz Çukur Zoom
3
Buray Kabahat Bende Sony
4
Yalın Deva Bize Sevişler DMC
5
Murat Boz Öldür Beni Sevgilim DMC