RÖPORTAJLAR

Merve Özbey
Merve Özbey

Merve Özbey, İlk Albümünün Heyecanını Bizlerle Paylaştı

17.08.2015

"YAŞ HİKAYESİ" NASIL BİR ALBÜM OLDU?

Yapımcılığını ve prodüktörlüğünü sevgili Erdem Kınay yaptı. Albümümüzde 7 tane şarkımız var. Birbirinden güzel isimlerle çalıştık. Sevgili Deniz Erten, Erdem Kınay, Gökhan Tepe, Gökhan Şahin, Şebnem Sungur, Özhan Özpirinçci, Reşit Gözdamla ve Özlem Argun benimle güzel bestelerini ve sözlerini paylaştılar. Albümde üç tane de versiyonumuz yer almakta.

BİRAZ DA ALBÜMÜN İLK KLİBİNDEN BAHSEDELİM

Yaş hikayesinin ilk klibi, albümün adını taşıdığı gibi "Yaş Hikayesi"ne çekildi. 15-20 kişilik bir ekiple çalıştık. Sevgili Sedat Doğan yönetmenliğinde çektik. İnanılmaz keyifli, inanılmaz pozitif, inanılmaz enerjik bir klip oldu. Umarım bu size de yansımıştır.

KLİBİN HAZIRLIK AŞAMASI NASIL GEÇTİ?

"Yaş Hikayesi" klibinin hazırlıkları yaklaşık 1 hafta kadar sürdü. Bu benim açımdan olan kısmı. Dans derslerim vardı. İnanılmaz enerjik bir ekiple çalıştık. Bir stüdyo klibi oldu ve çok da güzel oldu. Umarım sizler de beğenmişsinizdir.

İKİNCİ KLİBİNİZİ MERAK EDEN MÜZİKSEVERLER İÇİN NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

İkinci klip tabi ki gelecek. Fakat bütün şarkılar kendi aralarında yarıştığı için henüz hangi şarkıya çekmemiz gerektiğine karar veremedik. Belki internet üzerinden bir anket yaparız, belki de kendi içimizde karar veririz.

ERDEM KINAY İLE BİRLİKTE ÇALIŞMALARINIZ DEVAM EDECEK Mİ?

Bildiğiniz gibi Erdem Kınay ile beraber "Proje 1"de "Duman", "Proje 2"de "Helal ettim"i seslendirdik. İnşallah sonrasında "Proje 3", 4, 5 ve 6'da da ben varolurum. Bundan sonraki dönemlerde Erdem Kınay Feat. Merve Özbey konserleri devam ediyor olacak. Her şehire mutlaka geleceğiz ve uğrayacağız.
Çok yoğun bir konser temposu var. Mutlaka bir yerde sizinle de karşılaşıyor olacağız.

SOLO PERFORMANSLARINIZ OLACAK MI?

İlk albümüm "Yaş Hikayesi"yle birlikte solo performanslarım da başlayacak. Bunun için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor. Orkestramla beraber provalar almaya devam ediyorum. İnşallah en yakın zamanda sizlerle de solo konserlerimde buluşacağız.

GELİŞMELERİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİZ?

Tüm merak ettiğiniz soruları, benimle ilgili gelişmeleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Twitter'da @mervezby, Instagram @mrvzby ve Facebook'ta Merve Özbey Fan Page'den güncel bilgilerime ulaşabilirsiniz.

Buradan sizlerin aracılığı ile Erdem Kınay'a ve albümde emeği geçen herkese binlerce kez teşekkür ederim.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik