RÖPORTAJLAR

Mustafa Ceceli
Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli, 3. Solo Albümünü Tüm Detaylarıyla Bizlere Anlattı

05.01.2015

"KALPTEN" ALBÜMÜNÜZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

3. solo albümümüz "Kalpten", 16 Aralık itibariyle müzik marketlerdeki yerini aldı. 15'inden itibaren de dijital platformda erişilebilir hale geldi. Hazırlık süreci 1,5 seneyi geçti, her zaman olduğu gibi.

ALBÜMÜN REPERTUARINI NASIL BELİRLİYORSUNUZ?

Repertuarı çok titiz bir şekilde hazırlıyoruz. Hatta albüm çıkmasına 2 ay kala bile repertuara girmiş bir şarkımız var. O şarkının adı da "Gül Rengi". Çok sürprizlerle dolu, çok kalabalık bir albüm.

PEKİ BU ALBÜMDE HANGİ İSİMLERDEN NASIL ŞARKILAR YER ALIYOR?

Toplam 14 şarkı var. 13+1 diyelim, çünkü Lara Fabian'la yapmış olduğumuz düet şarkı da bu solo albümün içerisinde yer alıyor. 13 tane de yepyeni şarkımız var. Albümün çıkış şarkısı "Hüsran". Bu şarkı Beyza Durmaz ve Ali Cem Çehreli'ye ait. Onların açıkçası sektöre bir "Merhaba"sı da diyebiliriz. Sezen Aksu dahil herkesten tam not almış bir şarkıydı. O yüzden onunla çıkmayı uygun gördüm. Söylediğim gibi Sezen Hanım'ın esasen bu albümde elini, desteğini yine omuzumda hissettim. 4 şarkısı var. 2'si söz beste, 2'si sadece söz. Bir cover şarkıya söz yazdı. Onun dışında Alper Narman ve Onur Özdemir'in 2 şarkısı var. Yine bu albümde de benim 1 tane bile söz bestem yok. Aranjmanların çoğunluğunu yaptım. Kardeşim Sinan Ceceli'nin 2 şarkıda imzası var. Bir aile albümü halinde gelştirdik. Albüme ismini veren şarkı "Kapten", Ravi İncigöz'e ait. Ravi'nin 3. kez bir şarkısını seslendiriyorum. Daha evvelden "Sevgilim" ve "Eksik" şarkılarını söylemiştim. Ayrıca 2014 yılı içerisinde en çok seyredilen kliplerden birisi olan "Şeker" şarkısı da kendisine aitti. Benim de orada 1 kuple söylediğim bir bölüm vardı. Ravi'ye hep diyorum; "Niye onun yanına Feat. yazdın? O zaten senin şarkın, küçücük bir yerini söyledim." Ama o da gönlü çok zengin bir arkadaşımız.

ALBÜMÜN İLK KLİP ÇALIŞMASI "HÜSRAN"IN ÇEKİMLERİ NASIL GEÇTİ?

Çekimleri 2 gün sürdü. Post production ve elimize ulaşması 3 ay sürdü. Ekip ağır olduğundan dolayı değil. Gece gündüz, 4 bilgisayar, çift vardiya yapmalarıyla bu kadar süreye sığdı. Normalinde belki 6 ay sürebilecek bir çalışmaydı. Yeşil ekran denilen Green Screen tekniğiyle çekildi. Onun dışında gerçek mekanlar da kullanıldı. Atatürk Arboretumu'nda çektik. Bir göl planımız ve bazı ağaçların olduğu planlardı ama şunu söyleyeyim; %90'ı animasyon. Kalan %10'u sadece gerçek mekanlar ki o mekanların da arka fonları değişti. Hepsini İstanbul'da çektik. İranlı bir ekiple çalıştık. Zaten esas branşları animasyon. Beklediğimize değdiğini düşünüyorum. Albümün çıkış tarihi bile klibin teslim tarihine göre dizayn edildi. Yoksa albüm 2 ay önceden hazırdı.

İKİNCİ KLİP İÇİN ŞİMDİDEN FİKİRLER VAR MI?

Henüz çok erken konuşmak için fakat sosyal medyayı iyi kullanan bir ekip olarak hangi şarkıların öne çıktığını takip edeceğiz. Şu ana kadar gördüğüm "Aşkım Benim", "Islak İmza" ve "Gül Rengi" bunlar çok fazla öne çıkıyor. Geçen albüm 9 klip çekmişiz. İnşallah bu albümde de 13 şarkının tamamına yakınını kliplendirmektir amacımız. Çok sık albüm çıkarmıyoruz. Genelde albümlerimizin arası 2,5 - 3 yıl civarında oluyor. Yaz aylarında yine albümün remixlerini barındıran yeni bir çalışma ve bununla beraber stüdyoda halihazırda olan 7 tane daha şarkımız var. O yüzden biz dinleyicilerimizi zaten hiç boş bırakmayacağız. Olabildiğince de bu albümden daha fazla klip izleyeceğiz. Ama dediğim gibi 2. klip adaylarımız şu an için bunlar. Bir anket yapmayı da düşünüyorum. Çünkü dinleyicilerimizin kararı çok önemli.

SEVENLERİNİZ ALBÜMÜN ŞARKILARINI NE ZAMAN CANLI DİNLEYEBİLECEK?

Albümün lansman konseri 14 Şubat'ta, Bostancı Gösteri Merkezi'nde olacak. Yine onun öncesinde, sonrasında etkinlikler olacak. www.mustafaceceli.com, sosyal medyadan da tamamına mustafaceceli yazdığınızda gerçek sitelere yönlendirilebiliyorsunuz. Aktif olarak kullanıyorum, bunları duyuruyorum.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Gülşen Bir Ihtimal Biliyorum Dmc
2
Hande Ünsal Seni Sever Miydim ? Dmc
3
Bora Duran Sana Doğru Pasaj & Garaj Müzik
4
Buray Aşk Bitsin Sony Müzik
5
Simge Öpücem Dmc