RÖPORTAJLAR

Nil Özalp
Nil Özalp

Pop müziğin sevilen isimlerinden Nil Özalp, yeni teklisi 'Büyük Delilik' ile yaz başında dijital platformlardaki yerini aldı...

06.08.2018

YENİ ŞARKINIZ 'BÜYÜK DELİLİK' MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU. BU ŞARKIDA KİMLERLE ÇALIŞTINIZ?

Yeni bir proje için çalışmaya başladığım dönemlerde gerçekten Şehrazat gibi bir isimle çalışmayı hayal etmiştim. Ortak bir dostumuz sayesinde bir araya geldik. Evinde ziyarete gittiğimde ilk bir saat çok güzel bir sohbetimiz oldu. O sohbette birbirimizi tanımaya başladığımız zaman bana elinde bana çok uygun bir şarkı olduğunu söyledi. İlk dinlediğim şarkı buydu. Çok beğendim ve başka şarkı dinlememe gerek bile kalmadı. İşin tesadüfi tarafı da Gürsel Çelik benim aranjelerde çok uzun yıllardır çalıştığımı bir isim ve çocukluk arkadaşım. Birlikte birçok çalışmaya imza attık. Şehrazat'ın Gürsel Çelik ile ilgili bir şartı olmuştu. Benim içinde bingo bir durum oldu. Güzel bir kombinasyon oldu ve çalışmaya başladık.

ŞARKININ HİKAYESİNİ ANLATIR MISINIZ?

Şarkı, güçlü duruşu olan bir şarkı. Hepimiz aşk acıları yaşıyoruz, aşk acılarından sonra karşı tarafın hatasını anlaması gereken durumları yaşamasını istiyoruz, kendimizi haksızlığa uğramış hissediyoruz ve bu durumdan ötürü de karşı tarafa dersini vermek istiyoruz. Bunun hikayesi var şarkıda. Karşı tarafa ödetmek isteyenler ve birazcıkta gider yapmak isteyenler bu şarkıyla eminim kendilerini bulacaktır diye düşünüyorum.

NASIL BİR VIDEO KLIP ÇEKTİNİZ?

Müjdat Küpşi ile çalıştık bu klipte. Daha öncede çalışmıştım kendisiyle ve çalıştığımız ilk andan beri elektriğimiz ve enerjimiz çok uyuyor. Bu şarkının çalışmasını yaparken ben ne istediğimi gerçekten çok iyi biliyordum. Bu videoda yansıtmak istediğim kadını en doğru şekilde yansıttığımı düşünüyorum. Her şey hepimizin ortak kararıyla içimize sinen bir şekilde oldu. Bener Hamamcı stylingini yaptı. O da artık benim neleri sevip neleri sevmediğimi biliyor. Minicik bir bakışımdan bile mutsuz olduğumu, enerjimin düşmesini anlıyor olmaları ve ısrar etmemeleri benim için çok önemli. Bu yüzden güzel bir ekip olduğumuzu düşünüyorum.

MÜZİKSEVERLERDEN GELEN TEPKİLER NASIL?

Şu anda sosyal medyada ve televizyon kanallarında gerçekten güzel ilgi görüyor. Etrafımızdaki herkesten ve sosyal medyadan güzel dönüşler alıyoruz. Ama benim için önemli olan birebirde insanların ne söylediği. Bazen insanların gözündeki minicik bir bakıştan bile anlayabiliyorsunuz gerçekten beğendiğini veya beğenmediğini. O birebir dönüşler beni çok mutlu ediyor açıkçası.

SEVENLERİNİZ SİZİ NERELERDEN TAKİP EDEBİLİRLER?

Sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanıyorum. Özellikle benimle ilgili tüm gelişmeleri takip etmek istiyorlarsa Nil Özalp kullanıcı isimli Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarını takip edebilirler.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Feride Hilal Akın & İlyas Yalçıntaş Şehrin Yolu Wovie & DMC
2
Ece Seçkin Dibine Dibine DGL & DMC
3
Merve Özbey Vuracak Özdemir Müzik
4
Yalın Sensiz Ben Ne Olayım Dmc
5
Edis Yalan DMC