RÖPORTAJLAR

Volga Tamöz
Volga Tamöz

Volga Tamöz, Uzun Soluklu "No:2" Albümünü Bizlere Anlattı

30.03.2015

"NO:2" İÇERİSİNDE NELERİ VE KİMLERİ BARINDIRIYOR?

"No:2"de 24 tane track var. Birbirinden değerli 16 sanatçı yer alıyor. Bu albüm içerisine dahil olan yurt dışından da bir sürprizimiz var. Albümde Hande Yener, Murat Dalkılıç, İzel, Emre Altuğ, Berksan, Nükhet Duru, Atiye, Keremcem, Efecan Dianzenza, Erkan Güleryüz, Arzu Turalı, John Biancale, Cemre Burak, Mervi, Melis Kar, Gökçe Yeşilbaş... Böyle giden bir isim listesi var. Uzun ve keyifli bir çalışma oldu. Albümümüzün fotoğraflarını sevgili Cem Bayoğlu çekti. İnanılmaz bir ekiple gerçekleştirdik. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.

BU KADAR ÇOK SAYIDA ŞARKININ KAYIT SÜRECİ NASILDI?

Yaklaşık 1,5 yıl önce başlayan bir maratondu. Arka arkaya yapılan şarkılar, her şarkının heyecanını paylaşmak isteyen değerli sanatçılarla beraber yavaş yavaş, sindire sindire sonuca ulaştığımız, şu anda gerçekten çok iyi efektler de aldığımız bir albüm oldu. Albümdeki şarkıların sözlerinin büyük bir kısmı sevgili Berksan'a ait. Berksan'la beraber stüdyoya girip çıkamadığımız 1 yıl geçirdik. Çok eğlenceli bir dönemdi ve çok iyi bir üretim oldu. Buradan Berksan'a benimle birlikte bu büyük heyecanı paylaştığı için çok teşekkür ederim. Sonrasında kayıtlar bitti. Fakat şöyle bir problem oldu; çok fazla şarkı yapmışız. Bütün bu şarkıların kayıtlarını bitirdikten sonra mix ve mastering aşaması oluyor. O aşamayı sonlandırma dönemine geçmem gerekiyordu. Arka arkaya baktığımız zaman 30 tane şarkı vardı. Bu albüme koymadığımız şarkılar da var. Bir sonraki projeye ayırdık. Biraz o aşaması uzun sürdü ve bu aşamada benim 15 yıldan beri sound ortağım sevgili Tarık Ceran inanılmaz bir iş çıkardı. Buradan ona da çok teşekkür ederim.

ALBÜMDE YER ALAN İSİMLERİ NASIL BELİRLEDİNİZ?

Aslında hepsi kendi kendine oldu diyebilirim. Yeni bir şarkı yaptığımızda veya benim daha önce bestesini yapıp Berksan'la sözlerini yazdığımız bir şarkıdan sonra benim hissettiğim solistlerin hepsi teklif ettiğimde en az benim kadar heyecanlandılar. Albüm bittikten sonra zaten Hande Yener ile yapmış olduğumuz, Berksan'la seslendirdiği "Eve Nasıl Geldin" ve "Karar Ver" şarkısı vardı. Bir de bizim önceki projemiz "Biri Var" şarkısı da vardı. Onun akustik mixini de kullanacaktım bu projemde. Polat Yağcı aradı. "Bir tane şarkı var, Hande'ye birlikte yapar mıyız?" dedi. "Olur, tabi ki, niye yapmayalım, zaten projemin içerisinde var" dedim. Bir baktık "Sebastian" diye bir şarkı var karşımızda. Sevgili Ersay Üner'in bestesi. Çok heyecanlandık tabi. Ama o sırada benim albümüm bitmişti. Sonra stüdyoya girdik. Şarkıyı bitirdik, videosu çekildi. Tabi bunların hepsi büyük bir gizlilikle yapıldı.

KLİPTEN BAHSETMİŞKEN, ÇEKİMLER NASIL GEÇTİ?

Klibi sevgili Gülşen Aybaba çekti. Gerçekten o babası tarafından bana emanet edilmiş birisidir. Kendisini 17 yaşında tanıdım ve onun bütün bu klip döneminde yaşadıklarını, uğraşlarını çok iyi biliyorum. İnanılmaz bir iş çıkardı. Adile Sultan Sarayı'nda, 100 kişiye yakın bir ekip tarafından çekildi. Videoda çok yakın dostlarımız vardı. Hakan Akkaya, Mert Ekren, Berksan, Hande'nin oğlu Çağın... Yaklaşık 20 saatten fazla sürdü. Kurgusu da çok iyi oldu.

ALBÜME TEKRAR GERİ DÖNECEK OLURSAK, YENİ İSİMLERLE İLGİLİ NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

Bu albümün benim için en önemli tarafı; daha önce hiçbir şekilde yayınlanmamış, şarkıları hiç olmayan birbirinden yetenekli isimlerin olması. Bu isimlerden Gökçe Yeşilbaş, Mervi ve Arzu Turalı çok iyi performans gösterdiler. Onlar da çok heyecanlılar. Çünkü onların da belki hayatlarıyla ilgili, yapmış oldukları bu ilk projede bütün beklentileri, bütün kariyerleri belki çok iyi noktaya gelecek. Bu şarkıları Türk halkının da çok seveceğin çok inanıyorum. Onun dışında sevgili Efecan Dianzenza var. Ona da söyledim; "Bence sen dünyanın en renkli siyahısın"

NEDEN YENİ İSİMLERLE ÇALIŞMAK İSTEDİNİZ?

Çünkü Türkiye'deki müzik sektörünün yeni isimlere çok fazla ihtiyacı var. Yeni isimlerin de müzik sektörüne girmeye çok ihtiyacı var. İnşallah bu projenin içerisinde onların olması hepimiz için iyi bir adım olmuş olur. Onlara buradan başarılar diliyorum. İnşallah her şey sizin istediğiniz gibi olsun.

BU KADAR ÇOK ŞARKININ ARASINDAN, İKİNCİ KLİP HANGİSİNE ÇEKİLECEK?

Çok kısa bir süre önce yayınlanmış olmasına rağmen internet ortamında indirilme ve dinlenme oranları çok iyi gidiyor. Oradaki oranlara baktığımızda bazı şarkılar öne çıkmış oluyor. Sevgili Murat Dalkılıç'la birlikte yaptığımız "Katilimiz Olsun" şarkısı, biraz önce bahsettiğim Mervi'nin "Büyüledin" şarkısı, onun dışında sevgili Erkan Güleryüz ile yapmış olduğumuz "Eros" şarkısı öne çıkıyor. Herhalde bundan sonra gelecek olan videoları insanlardan, radyolardan gelen istekler ve dinlenme oranlarına göre belirleyeceğiz. Ama şu anda zaten kafamızda bundan sonraki gelecek olan videolardan bir tanesi; sevgili İzel'in "Unutmuşum" şarkısı ve Mervi'nin "Büyüledin" şarkısı olacak gibi gözüküyor. Çünkü çok fazla beğenildi. Bu projede her şey yolunda giderse çok video çekme planı içerisindeyim.

SAHNE PERFORMANSLARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

"No:2" turumuz başladı. Önümüzde 10-12 tanelik bir event takvimimiz var. Bu da çok keyifli oluyor. Event'lerde ve konserlerde olmayı çok seviyorum. Çünkü Mustafa Sandal'ın albümünü yaparken o sırada event'e gidip çalıp, tekrardan nefes alıp stüdyoya gelip Serdar Ortaç'a, Hande Yener'e devam etmek benim için çok büyük bir keyif oluyor. Benim için biraz zaman tüneli gibi oluyor. Menajerlik şirketimin bana vermiş olduğu takvime göre önümüzde yaklaşık olarak 40 - 50 tane konser gözüküyor. Demek ki bol bol gezeceğiz. Bu çok güzel. Çok eğleneceğiz gibi gözüküyor.

SAHNEDE İZLEYİCİLERİ NELER BEKLİYOR?

Bazı konserlerde ben tek oluyorum, bazen de bir çok sanatçıyla beraber performans gösteriyoruz. Şunu söyleyebilirim; herkes çok eğleniyor, çok keyifli geçiyor.

SİZİ NASIL TAKİP EDELİM?

Bütün bilgileri www.volgatamoz.com'dan takip edebilirsiniz. Bekleriz.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Oğuzhan Koç Sükut-u Hayal DMC
2
Ece Seçkin ft. Ozan Doğulu Vazgeçtim Özdemir Müzik
3
İlyas Yalçıntaş Bilmece Dmc
4
Murat Dalkılıç Son Liman Poll Production
5
Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor Pdnd Müzik