RÖPORTAJLAR

Zakkum
Zakkum

Zakkum grubu ile cover çalışmaları 'Hatıran Yeter'i konuşmak üzere bir araya geldik.

26.03.2018

YENİ SİNGLE ÇALIŞMANIZ 'HATIRAN YETER'İ ANLATIR MISINIZ?

Yusuf Demirkol: 'Hatıran Yeter' ilk olarak Ferdi Tayfur yorumuyla duyduğumuz bir şarkı. Sözleri Ahmet Selçuk İlkan'a müziği Yılmaz Tatlıses'e ait bu şarkının. Biz de Zakkum olarak kendimizce bir yorum yaptık. İnşallah beğenilmiştir. Aslında güzel tepkileri de duyuyoruz, oldukça memnunuz bu durumdan.

BU ŞARKIYI YENİDEN YORUMLAMAYA NASIL KARAR VERDİNİZ?

Yusuf Demirkol: Bizim dönem dönem Ankara'da yaptığımız "Zakkum'a Dokunmuş Şarkılar" konseptinde bir konser dizimiz oluyor. Biz 19 yıllık bir grubuz ve 19 yıl boyunca hayatımızdan geçmiş, bizi etkilemiş şarkıları bu konser dizilerimizde yorumluyoruz. 'Hatıran Yeter'de bizimle böyle bir konser dizisinde buluştu. Sonrasında şarkının bizde yarattığı etkiyle de kliplendirmek istedik.

VIDEO KLİP ÇALIŞMASINI BİR DE SİZDEN DİNLEYELİM…

Cem Senyücel: Hatiran Yeter'de yine İmre Haydaroğlu ile birlikte çalıştık.  Kendisiyle çalıştığımız yedinci klibimiz oldu. İmre Haydaroğlu ile çok iyi bir kan uyumumuz var. Ümraniye Platoları'nda çektik klibimizi. Hem kostüm hem mekan olarak 60'lar, 70'ler konseptiyle ilerledik. Çok keyifli oldu, biz çok mutluyuz.

ZAKKUM SEVENLERİNİ BAŞKA PROJELER BEKLİYOR MU?

Eren Parlakgümüş: Yoğun tempomuz her zamanki gibi devam ediyor. Bir yandan konserler, bir yandan albüm çalışmaları, diğer yandan da cover çalışmalarımız. Seyircilerimizi çok büyük sürprizler bekliyor açıkçası. Biz çok heyecanlıyız. Onlar da bizi takip etmeye devam etsinler.

KONSERLER NASIL GİDİYOR?

Yusuf Demirkol: Ülkemizde her şey iyi gittikçe biz de sevenlerimizle buluşmayı çok seviyoruz. Çünkü en sıcak temas, en içten ve en güzel gözleri konserlerde görüyoruz açıkçası. Gitmediğimiz şehir neredeyse kalmadı. Birçok şehir için ikinci üçüncü turlara başladık. Konser vermeyi ve sahnede olmayı çok seven bir grubuz. Bu yüzden konserleri iple çekiyoruz. Bol bol konserlerde buluşalım, bizleri yalnız bırakmayın.

https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/a/-/a-1537800587.jpg
https://cdn.powergroup.com.tr/powerturk/banners/j/a/jack-1537800546.jpg
PowerTürk Pop 40
1
Buray Tac Mahal Sony Müzik
2
Mustafa Ceceli Bedel Dmc
3
Gökcan Sanlıman Yeter Avrupa Müzik
4
Yalın İstanbul Dmc
5
Emir Can İğrek Nalan ILS Vision Music